Projekt TERRA, czyli “Towards Education open badges system to Reach employability in Regenerative Agriculture”, ma na celu wzmocnienie istniejącego modelu szkoleniowego w zakresie rolnictwa regeneracyjnego poprzez wzbogacenie ekosystemu kwalifikacji dla zawodów związanych z rolnictwem regeneracyjnym oraz dostarczenie systemu mikro-poświadczeń (Micro Credentials) dla działań edukacyjnych (online, blended i stacjonarnych) opartych na systemie Open Badges. Projekt zakłada stworzenie proaktywnego punktu wymiany zasobów w zakresie mikro-potwierdzeń dla rolnictwa regeneracyjnego, który będzie służył pracodawcom, pracownikom rolnym oraz szkoleniowcom i uczącym się w całej Europie.
Główne cele projektu TERRA:
Projekt przewiduje zaangażowanie 1200 użytkowników z trzech profilów: 600 małych rolników, 400 pracowników rolnych i 200 szkoleniowców VET. Oczekiwane rezultaty to m.in. raport dotyczący potrzeb rynku pracy, raporty edukacyjnych ścieżek, przewodnik metodologiczny systemu mikro-potwierdzeń oraz zestaw narzędzi open source dla tworzenia mikro-potwierdzeń w oparciu o ekosystem odznak. Projekt TERRA ma przyczynić się do zwiększenia zatrudnialności w sektorze rolnictwa regeneracyjnego poprzez dostarczenie nowych narzędzi i metod szkoleniowych.
Nasza misja
Dzięki podejściu skoncentrowanemu na certyfikacji poprzez mikropoświadczenia, zapewniamy dostępny i kompleksowy zakres zasobów edukacyjnych, które umożliwią osobom z sektora rolniczego zdobycie cennych referencji przy jednoczesnym stosowaniu zrównoważonych i regeneracyjnych praktyk rolniczych. Promując zdrowie gleby, różnorodność biologiczną i odporność na zmiany klimatu, nasza platforma wspiera bardziej solidny, przyjazny dla środowiska i odporny system rolniczy.
Nasza wizja
Rolnictwo regeneracyjne jest jednym z kluczy do rewitalizacji ekosystemów wiejskich i promowania produktywności gruntów. Kluczowe jest jednak uznanie rolników za siłę napędową tej zmiany i jej głównych beneficjentów.
Dzięki TERRA rolnicy znajdą przestrzeń do uznania i szacunku, skoncentrowaną na pozytywnych praktykach i wynikach osiąganych dzięki rolnictwu regeneracyjnemu (RA). Każdy rolnik może skorzystać z technik RA i uzyskać certyfikaty, które potwierdzają jego pracę, jednocześnie rozwijając swoje umiejętności przedsiębiorcze poprzez specjalistyczne kursy.
Łącząc siły na rzecz bardziej zrównoważonego i dobrze prosperującego rolnictwa, możemy budować lepszą przyszłość dla naszych pól i naszych społeczności.
Konsorcjum
Hiszpania
Farma regeneracyjna: Terra Viva Ibiza - www.terravivaibiza.com
Uniwersytety i ośrodki badawcze: UIB / INAGEA - https://inagea.uib.es/
Krajowy związek małych i średnich rolników: UPA - https://www.upa.es/upa/inicio/
Włochy
Krajowe centra kształcenia i szkolenia zawodowego: CIOFS - https://ciofs.info/
Centrum kształcenia i szkolenia zawodowego w północnych Włoszech: ECOMUSEO - https://www.ecomuseopietracantoni.it/
Polska
Uczelnia : MANS / mans.edu.pl
Centrum kształcenia i szkolenia zawodowego: The Polish Farm Advisory - https://farm-advisory.eu/en/
Grecja:
Gospodarstwo ekologiczne: Biofarmers.gr - https://www.biofarmers.gr/
Centrum szkoleniowe:Katranitsa - https://www.katranitsa.edu.gr/en/
Francja:
Jednostka certyfikująca: EFCoCert (https://efcocert.eu/)
https://www.instagram.com/terracert.eu/
https://www.facebook.com/TerraCert.Eu
Używamy plików cookies. w celu optymalizacji obsługi.