,,Poznanie i wykorzystanie dobrych praktyk w zakresie
rozwoju kształcenia zawodowego jako dobrej alternatywy dla kształcenia ogólnego
poprzez wizyty w Turyngii”
O projekcie | Rekrutacja | Regulamin | Kontakt |
Mobilności 2023
Planowany termin mobilności w 2023 to 12-17.03.2023 wizyt studyjne w dniach 13-16.03.2023 4dni po 8 godz. dziennie
Planowane instytucje w których odbędą się wizyty studyjne (9.00-17.00):
Rekrutacja II tura
Uwaga informujemy, że rozpoczynamy 2 turę rekrutacji. Rekrutacja trawa w sposób ciągły do 30.12.2022 lub do wyczerpania liczby miejsc.
Formularz zgłoszeniowy (pobierz)
Szanowani Państwo
Informujemy o przystąpieniu do tworzenia grup biorących udział w wizytach studyjnych. Wysłaliśmy do Państwa indywidualne informacje.
Z przyjemnością informujemy iż uzgodniliśmy z partnerem Niemieckim FAV Service możliwe terminy przeprowadzenia wizyt studyjnych w Turyngii w związku z powyższym prosimy o wskazanie preferowanego terminu zgodnie otrzymanym mailem.
Terminy mobilności:
Wyższa Szkoła Agrobiznesu w Łomży z przyjemnością informuje iż od 01 lutego 2022 r. rozpoczęła realizację projektu pn. ,,Poznanie i wykorzystanie dobrych praktyk w zakresie rozwoju kształcenia zawodowego jako dobrej alternatywy dla kształcenia ogólnego poprzez wizyty w Turyngii”.
CEL GŁÓWNY: podniesienie i nabycie w okresie 02/2022-11/2023 [KD] kompetencji zawodowych w zakresie współpracy z pracodawcami, promocji oferty edukacyjnej wśród uczniów i rodziców oraz rozwiązań na rzecz jakości kształcenia min. 90 % uczestników projektu [UP, proporcjonalnie w każdej GD] tj. kadry zarządzającej szkołami branżowymi tj. dyrektorzy/wicedyrektorzy [GD1, KD, 35M/min. 15K], przedstawicieli organów prowadzących tych szkół branżowych [GD2, KD, 30K/min. 10M] i doradców zawodowych współpracującymi ze szkołami branżowymi [GD3, KD, 7K/min. 3M] przez wizyty w instytucjach działających w sektorze kształcenia zawodowego [kryt. dost. KD] w Turyngii 100 osób [52K/48M] z GD [min. 100 KD].
Do uczestnictwa w projekcie zapraszamy osoby z następujących grup:
W ramach projektu do listopada 2023 zostaną zrealizowane poniższe działania:
Celem mobilności jest celem podniesienia kompetencji zawodowych w zakresie poznania nowych rozwiązań i dobrych praktyk organizacji współpracy z pracodawcami, promocji oferty edukacyjnej wśród uczniów i rodziców oraz rozwiązań na rzecz jakości kształcenia i zwiększania atrakcyjności kształcenia zawodowego w stosunku do kształcenia ogólnego.
Założenia organizacyjne:
RAMOWY PROGRAM obszarów wizyt studyjnych:
Każda wizyta obejmie:
Przebieg mobilności uczestniczącej:
Po mobilności każdy uczestnik otrzyma Zaświadczenie potwierdzające uzyskane kompetencje.
UWAGA
Każdy uczestnik zobowiąże się do przygotowania planu zawierającego strategię działania wybranej szkoły wykorzystującą poznane w Turyngii rozwiązania w zakresie organizacji i promocji kształcenia zawodowego, w szczególności w zakresie współpracy z pracodawcami, jakości kształcenia oraz promocji oferty edukacyjnej wśród uczniów i rodziców oraz przygotowane przez FAV dla uczestników mobilności informacje merytoryczne.
Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego i Budżetu Państwa, uczestnicy nie ponoszą kosztów udziału w projekcie.
Przejdź do góry |
Do uczestnictwa w projekcie zapraszamy osoby z następujących grup:
W projekcie weźmie udział łącznie 100 osób w tym:
Aby wziąć udział w projekcie należy złożyć w biurze projektu formularz zgłoszeniowy. Na podstawie oceny formularza zostaną utworzone listy rankingowe i zakwalifikowane osoby z najwyższych pozycji z list rankingowych.
Etapy rekrutacji:
Formularz zgłoszeniowy (pobierz)
Lista miast (pobierz)
Przejdź do góry |
Regulamin uczestnictwa w projekcie
,, Poznanie i wykorzystanie dobrych praktyk w zakresie rozwoju kształcenia zawodowego
jako dobrej alternatywy dla kształcenia ogólnego poprzez wizyty w Turyngii”
realizowanym w ramach
PROGRAMU OPERACYJNEGO WIEDZA EDUKACJA ROZWÓJ
§1
Postanowienia ogólne
§2
Uczestnicy projektu
§3
Nabór i rekrutacja do projektu
Liczy się data stempla pocztowego lub data złożenia do Biura projektu. W przypadku nie złożenia umowy uczestnictwa w wyznaczonym terminie, Koordynator projektu skieruje kolejną osobę z listy rezerwowej.
Na podstawie wyników oceny Koordynator zakwalifikuje uczestników, którzy wzięli udział w rekrutacji i skieruje ich do uzyskania wsparcia. W takim przypadku WSA przedłuża termin naboru i dokonuje kolejnej oceny formalnej i merytorycznej Formularzy, które wpłynęły w terminie uzupełniającym i na tej podstawie Koordynator zakwalifikuje pozostałych uczestników projektu zachowując zasady przyjęte w Regulaminie.
§4
Zasady udziału w projekcie
§5
Postanowienia końcowe
Łomża, 01.02.2022
Przejdź do góry |
Osoby zainteresowane zapraszamy do kontaktu z biurem projektu:
Wyższa Szkoła Agrobiznesu w Łomży
w godzinach 8.30 – 12.00 poniedziałek, wtorek, czwartek. Pokój 405
Przejdź do góry |
Używamy plików cookies. w celu optymalizacji obsługi.