O projekcie
"innCREA" to projekt finansowany z programu Erasmus +. ,,innCREA” to europejski projekt dotyczący kreatywności, którego celem transfer, adaptacja i wdrożenie pakietu programów szkoleniowych do nauczania kreatywności w szkolnictwie wyższym mających na celu rozwijanie umiejętności miękkich w tym zakresie. Projekt jest realizowany przez ponadnarodowe partnerstwo w składzie:
- Polska: V-Systems sp. z o.o., – lider
Partnerzy:
- Bułgaria: EUROPEAN CENTER FOR QUALITY OOD
- Grecja: EKPEDEFTIKI PAREMVASI S.A.
- Polska: Wyższa Szkoła Agrobiznesu w Łomży
- Portugalia: ASSOCIACAO INTERCULTURAL AMIGOS DA MOBILIDADE
- Włochy: LUISS LIBERA UNIVERSITA INTERNAZIONALE DEGLI STUDI SOCIALI GUIDO CARLI
- Finlandia: OY VAASAN AMMATTIKORKEAKOULU – VASAYRKESHOGSKOLA AB .
Grupy docelowe, do których odnosi się projekt reprezentują główne podmioty rynku pracy, które mogą przyczynić się do zmniejszenia bezrobocia wśród młodych absolwentów:
- HE Studenci wydziałów / kierunków uniwersyteckich o niższym poziomie szans na zatrudnienie
- HE Nauczyciele i pozostała kadra akademicka
- HE Interesariusze: firmy, organizacje gospodarki społecznej, władze lokalne / regionalne / krajowe, stowarzyszenia / przedstawiciele studentów, byli studenci z zaangażowanych uczelni i organizacji UE
Oczekiwane wyniki:
Projekt zaowocuje trzema uzupełniającymi się wynikami intelektualnymi
- O1 narzędzie innCREA Audit Tool
- O2 metodologia InnCREA Guideline.
- O3 materiał szkoleniowy
Aktualności
BEGIN – zaczynamy - działamy !!!
Kolejne wydarzenie - Okrągły stół za nami.
W dniu 08.10.2022 odbył się okrągły stół, którego celem była ocena rezultatów wytworzonych w ramach projektu. W spotkaniu wzięli udział przedsiębiorcy, nauczyciele akademiccy i studenci. Podczas spotkania omówiono rezultatu uzyskane w ramach projektu. Uczestnicy podczas dyskusji wymienili się poglądami na ich temat i wskazali elementy które należy uzupełnić lub skorygować. Generalnie uczestnicy okrągłego stołu pozytywnie ocenili uzyskane rezultaty i wskazali że są cennym elementem uzupełniającym zasoby edukacyjne szkolnictwa wyższego.
innCREA – 4 Międzynarodowe spotkanie projektowe w Salonikach
W dniach 27-28 września 2022 przedstawiciele MANS w Łomży uczestniczyli w spotkaniu projektowym w Salonikach. Gospodarzem spotkania byli partnerzy z Centrum szkolenia zawodowego Ekpedeftiki Paremvasi z Salonik w Grecji. W spotkaniu brali udział przedstawiciele pozostałych partnerów projektu tj. Uniwersytetu LUISS z Rzymu, Uniwersytetu Nauk Stosowanych VAMK z Finlandii, firmy European Center for Quality Ltd. ECQ z Bługarii, Lidera projektu, V-Systems z Polski.Podczas spotkania omówiony został postęp realizacji projektu, omówiono rezultaty projektu i oceniono ich jakość. Ustalono termin konferencji podsumowującej i upowszechniającej rezultaty projektu. Odbędzie się ona w Tykocinie w dniu 23.11.2022 r. Szczegóły podamy już niebawem ale już dziś zapraszamy wszystkich zainteresowanych. Spotkanie było również okazją do zacieśnienia współpracy pomiędzy partnerami i planowania kolejnych wspólnych działań. Zapraszamy na stronę główną projektu https://www.inn-crea.eu/ gdzie można zapoznać się szerzej z projektem, jego rezultatami oraz partnerami projektu.
Międzynarodowe Spotkanie Projektowe
W dniach od 30 maja 01 czerwca 2022 roku w Vassa miało miejsce trzecie międzynarodowe spotkanie projektowe. Na spotkaniu partnerzy uzgodnili ostateczną wersję narzędzia audytu online oraz omówili ostateczna wersję kursów szkoleniowych (rezultat pracy intelektualnej IO3). Uzgodniono również podział zadań przy opracowaniu metodologii wdrożenia rezultatu IO1 co zapewni uzyskanie rezultatu pracy intelektualnej IO2. Spotkanie było moderowane przez organizatora spotkania partnera z Finalandii.
Międzynarodowe Spotkanie Projektowe
W dniach od 28 luty do 02 marca 2022 roku w Rzymie odbyło się międzynarodowe spotkanie projektowe. Podczas spotkania partnerzy omówili narzędzie audytowe i uzgodnili jego finalna wersję (rezultat pracy intelektualnej IO1). Uzgodniono szablon do metodologii oraz ustalono podział pracy dla każdego z Partnerów. Zaprezentowano poszczególne rozdziały i model finalny narzędzia (materiału szkoleniowego).
Trzecie Międzynarodowe Spotkanie Projektowe
Trzecie spotkanie odbyło się w dniu 08.06.2021 on line poświęcone było prezentacji wykonanych prac związanych z uzyskaniem IO, ich analizie i dokonaleniu.
Drugie Międzynarodowe Spotkanie Projektowe
Drugie spotkanie odbyło się w dniu 24.02.2021 on line poświęcone było ocenie przygotowanych przez partnerów metodologii uzyskiwania poszczególnych rezultatów.
Rozpoczęto prace badawcze w ramach rezultatów O1 i O2.
Partnerstwo przyjęło Metodologię uzyskania rezultatów O 1 i O2.
Pierwsze Międzynarodowe Spotkanie Projektowe.
Pierwsze spotkanie odbyło się w dniu 22.01.2021 on line poświęcone poznaniu partnerów oraz uzgodnieniom formalno-organizacyjnym. Przejęto również plan działania uwzględniający warunki pandemii.
Partnerstwo
Lider
V-Systems sp. z o.o.
Raabego 7/8
02-793 Warszawa
Polska
Partnerzy:
Bułgaria:
European Center for Quality Ood
Racho Petkov Kazandzhiata 8
ADORA Business Center
1166 Sofia
Włochy:
Luiss Libera Universita Internazionale degli Studi Sociali Guido Carli
Viale Pola 12
00198 Rzym
Grecja:
EKPEDEFTIKI PAREMVASI S.A.
OIKONOMOY 5
54627 THESSALONIKI
Finlandia:
OY VAASAN AMMATTIKORKEAKOULU – VASAYRKESHOGSKOLA AB.
WOLFFINTIE 30
65200 VAASA
Polska:
Wyższa Szkoła Agrobiznesu w Łomży
ul. Studencka 19, 18-400 Łomża
Kontakt
Osoby zainteresowane zapraszamy do kontaktu z biurem projektu:
- osobiście
Wyższa Szkoła Agrobiznesu w Łomży
ul. Studencka 19, 18-400 Łomża,
Pokój 405
- telefonicznie
tel. +48 86 216 94 97
- mailowo:
mail: rektorat@mans.edu.pl