O projekcie | Aktualności | Partnerstwo | Kontakt |
Strona główna projektu: begin-project.eu
Projekt p.n. „Boosting the Soft Skills of Higher Education Students and Graduates” („Zwiększanie miękkich umiejętności studentów i absolwentów szkół wyższych”).
BEGIN to europejski projekt innowacji społecznych, którego celem jest opracowanie kompleksowego programu, który zwiększy umiejętności miękkie studentów HE, a jednocześnie przyczyni się do zmniejszenia luki między umiejętnościami popytu na rynku pracy a umiejętnościami oferowanymi przez kursy HE, promując program działań związanych z badaniem kariery oraz inicjatywą polegającą na angażowaniu się w systematyczny i stały dialog z instytucjami szkolnictwa wyższego, pracodawcami i wszystkimi zainteresowanymi stronami: studentami uczelni, społecznością, władzami lokalnymi/regionalnymi i innymi organizacjami w całej Unii Europejskiej.
Grupy docelowe, do których odnosi się projekt reprezentują główne podmioty rynku pracy, które mogą przyczynić się do zmniejszenia bezrobocia wśród młodych absolwentów:
Projekt zaowocuje trzema uzupełniającymi się wynikami intelektualnymi – BEGIN Zestaw narzędzi do poszukiwania kariery – partner wdroży różne działania związane z badaniem kariery i udokumentuje doświadczenia studentów, pracodawców i pracowników akademickich podczas planowania, realizacji i działań następczych. Zestaw narzędzi będzie służył jako narzędzie wiedzy i inspiracji dla innych uczelni, stanowiąc wytyczne oparte na prawdziwych doświadczeniach partnerskich uniwersytetów. – POCZĄTEK Praktyczna metodologia wspólnych inicjatyw edukacyjnych i biznesowych – kompleksowe narzędzie zapewniające odnoszącym sukcesy profesjonalistom krok po kroku plan mentoringu i wytyczne, jak skutecznie przekazywać swoją wiedzę podopiecznym i rozwijać umiejętności, których chcieliby, aby przyszli pracownicy mieli. – BEGIN kurs szkoleniowy w zakresie umiejętności miękkich i rozwoju osobistego – otwarty materiał szkoleniowy e-learningowy, który podniesie kwalifikacje personelu HEI, a tym samym służy jako narzędzie do podnoszenia umiejętności miękkich studentów, wymagane zarówno przez współczesny, jak i przyszły rynek pracy . Pomoże to uniwersytetom w proaktywnym podejściu do przygotowania studentów, ucząc ich nie tylko umiejętności miękkich wymaganych przez dzisiejszy rynek, ale także przyszłego rynku pracy , takich jak zarządzanie obciążeniem poznawczym; wirtualna współpraca; inteligencja społeczna; myślenie nowatorskie i adaptacyjne; kompetencje międzykulturowe itp. Trzy produkty BEGIN tworzą kompleksowy trójkąt programowy skierowany do każdego z głównych interesariuszy rynku pracy: studentów uczelni wyższych, pracowników akademickich i pracodawców. W ten sposób powstaje zintegrowany zestaw zasobów wiedzy i praktycznych narzędzi, który przyczynia się do stałego zaangażowania między 3 grupami docelowymi i zwiększa portfolio umiejętności miękkich studentów szkół wyższych, aby promować lepszą integrację absolwentów szkół wyższych na rynku pracy , zmniejszyć bezrobocie wśród młodzieży i zmniejszyć różnicę między oferowanymi umiejętnościami a umiejętnościami potrzebnymi na obecnym i przyszłym rynku pracy .
Przejdź do góry |
BEGIN – działamy !!!
Kolejne Międzynarodowe Spotkanie Projektowe za nami. W dniach 16-17 września 2022 odbyło się spotkanie w Berlinie. Gospodarzem spotkania byli partnerzy z Emrca. Podczas spotkania omówiony został stan opracowywania regulatorów projektu. Zaplanowano również termin realizacji konferencji upowszechniającej i podsumowującej projekt. Konferencja odbędzie się 22 października 2022 w Międzynarodowej Akademii Nauk Stosowanych w Łomży (do 30.09.2022 Wyższa Szkoła Agrobiznesu w Łomży) przy ulicy Studenckiej 19. Już dziś zapraszamy wszystkich zainteresowanych
WSA jako partner projektu BEGIN realizowanego w ramach programu ERASMUSPLUS rozpoczął testowanie 4 praktyk:
CAREER COACHING – od nauki do zatrudnienia, GAP- Zrób coś niestandardowego, Scale Up Your Career, Mentoring Brückenschlag + Project.
Praktyki te zostały wybrane spośród 21 zidentyfikowanych przez partnerów (European Center for Quality Ood Bługaria, Luiss Libera Universita Internazionale degli Studi Sociali Guido Carli Włochy, Associacao Intercultural Amigos da Mobilidade Portugalia, emcra GmbH Niemcy, V-Systems sp. z o.o. Polska) w ramach badań wtórnych prowadzonych w krajach parterów. Krótka informacja o testowanych praktykach Praktyki przyjęte do testowania to:
W dniach 12 – 14 maja 2022 roku w Barcelos miało miejsce kolejne międzynarodowe spotkanie projektowe. Dokonano przeglądu oraz oceny filmików przygotowanych przez WSA dokumentujących przeprowadzone testowanie oraz indywidualne opinie uczestników testowania. Przeprowadzono dyskusję dotyczącą wstępnej wersji praktycznej metodologii wspomagającej użytkowników w korzystaniu z narzędzi do poszukiwania kariery TOOOL BOX (rezultat pracy intelektualnej IO1). W wyniku dyskusji ustalono końcową wersję metodologii.
Drugie Międzynarodowe Spotkanie Projektowe.
W dniach 15 – 17 września 2021 r. w Rzymie odbyło się międzynarodowe spotkanie projektowe zorganizowane przez partnera . Spotkanie służyło treści wstępnej wersji praktycznej metodologii BEGIN (rezultat pracy intelektualnej IO2). Każdy z partnerów przedstawił przygotowane przez siebie 3 najlepsze praktyki zidentyfikowane w wyniku badań.
Zostały przeprowadzone wywiady pogłębione z przedsiębiorcami, wykładowcami akademickimi i studentami dotyczące oczekiwanych umiejętności miękkich w ocenie poszczególnych grup. Uzyskano również informację jakiego rodzaju szkolenia powinny towarzyszyć studentom aby byli oni lepiej przygotowaniu do przejścia na rynek pracy. Łącznie zrealizowano 32 wywiady pogłębione. Obecnie eksperci analizują uzyskane dane. Będą one częścią europejskiego wymiaru problemu ponieważ prace prowadzone są równolegle przez partnerów z Włoch, Portugalii, Niemiec, Bułgarii.
Drugie Międzynarodowe Spotkanie Projektowe
Spotkanie planowane było na miesiąc maj w Rzymie jednak z uwagi na stan pandemii zostało ono przełożone późniejszy termin.
Rozpoczęto prace badawcze w ramach rezultatów O1 i O2.
Partnerstwo przyjęło Metodologię uzyskania rezultatów O 1 i O2.
Pierwsze Międzynarodowe Spotkanie Projektowe.
Pierwsze spotkanie odbyło się w dniach 4-5 grudnia 2019 w Sofii zorganizowane przez partnera ECQ. Na spotkaniu omówiono sposób wdrożenia projektu oraz uszczegółowiono podział zadań pomiędzy partnerów.
Przejdź do góry |
Lider
V-Systems sp. z o.o.
Raabego 7/8
02-793 Warszawa
Polska
Partnerzy:
Bułgaria:
European Center for Quality Ood
Racho Petkov Kazandzhiata 8
ADORA Business Center
1166 Sofia
Włochy:
Luiss Libera Universita Internazionale degli Studi Sociali Guido Carli
Viale Pola 12
00198 Rzym
Portugalia:
Associacao Intercultural Amigos da Mobilidade
Loteamento do Jardim, S/N
4755-221 Barcelona
Niemcy:
emcra GmbH
Hohenzollerndamm 152
14199 Berlin
Polska:
Wyższa Szkoła Agrobiznesu w Łomży
ul. Studencka 19, 18-400 Łomża
Przejdź do góry |
Osoby zainteresowane zapraszamy do kontaktu z biurem projektu:
Przejdź do góry |
Używamy plików cookies. w celu optymalizacji obsługi.