Szkolenie z zakresu zastosowania kamery termowizyjnej

04.04.2022 Studia Wydarzenia

Po raz kolejny - 2 kwietnia 2022 roku - w Wyższej Szkole Agrobiznesu odbyło się szkolenie z obsługi oraz możliwości zastosowania kamery termowizyjnej do badania stanu izolacyjności przegród w budynkach.
Szkolenie przeprowadził Pan Wacław Karolak z Ostrołęki. Do wykonania pomiarów wykorzystano kamerę termowizyjną Flir z serii E40.
W trakcie spotkania omówiono zasadę działania kamer termowizyjnych i możliwości ich zastosowania w różnych dziedzinach oraz przedstawiono praktyczne przykłady z badań terenowych, pokazujące sposoby interpretacji zdjęć termowizyjnych, mających na celu zdiagnozowanie problemów występujących w budynkach, jak np. mostki cieplne itp.
Odbyły się również zajęcia terenowe, które umożliwiły pokazanie zastosowania badań kamerą w praktyce inżynierskiej, na przykładzie badania budynków Wyższej Szkoły Agrobiznesu.