IX Konferencja Naukowa Polskiego Towarzystwa Agronomicznego

02.10.2022 Konferencje

W dniach 4-6 wrzenia 2022 r w Domu Pracy Twórczej Reymontówka odbyła się IX Konferencja Naukowa Polskiego Towarzystwa Agronomicznego na temat „Polskie rolnictwo w obliczu Europejskiego Zielonego Ładu”. Organizatorem tej konferencji było Polskie Towarzystwo Agronomiczne Oddział Siedlce i Uniwersytet Przyrodniczo – Humanistyczny w Siedlcach.
Po przywitaniu i otwarciu Konferencji przez JM Rektora Uniwersytetu Przyrodniczo – Humanistycznego w Siedlcach prof. dr hab. Mirosława Minkina, uczestnicy konferencji z dużym zainteresowaniem wysłuchali wykładu wygłoszonego przez Prof. dr hab., dr h.c. multi Andrzeja Koteckiego z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu na temat „Czy wystarczy zboża dla wyżywienia świata”? Drugi wprowadzający wykład wygłosił Prof. dr hab. Zdzisław Wyszyński z Rady Doskonałości Naukowej na temat „Zasady awansów naukowych”.
W pierwszym dniu konferencji z każdego Oddziału Polskiego Towarzystwa Agronomicznego był wygłoszony 15 min. Referat związany z tematem konferencji. Z ramienia Wyższej Szkoły Agrobiznesu w Łomży w konferencji uczestniczyli dr inż. Janusz Lisowski prof. WSA i mgr Henryk Porwisiak. W drugiej części referatowej dr inż. Janusz Lisowski prof. WSA wygłosił referat na temat „Porównanie cech biometrycznych drzew oxytree w warunkach miasta Łomży w latach 2019 – 2022”.
Po trzeciej sesji referatowej uczestnicy konferencji uczestniczyli w sesji posterowej. W godzinach wieczornych obradował Zarząd Krajowy Polskiego Towarzystwa Naukowego pod przewodnictwem Prezesa prof. UPP dr. hab. Leszka Majchrzaka, na którym zapoznano o działalności PTA jak również o planach na najbliższe dwa lata.
W drugim dniu Konferencji członkowie PTA wzięli udział w sesji terenowej, na której przybliżona została produkcja pieczarki w jednym z najnowocześniejszym zakładzie produkcji pieczarki w Europie.