Gospodarka o obiegu zamkniętym w budownictwie – za nami kolejna konferencja

24.10.2022 Konferencje Wydarzenia

22 października 2022 r. w Międzynarodowej Akademii Nauk Stosowanych w Łomży odbyła się I Konferencja naukowo-dydaktyczna „Gospodarka o obiegu zamkniętym w budownictwie”, której organizatorem był Podlaski Oddział Polskiego Stowarzyszenia Rzeczoznawców i Biegłych Sądowych przy współpracy z Międzynarodową Akademią Nauk Stosowanych w Łomży, Wydziałem Budownictwa i Nauk o Środowisku Politechniki Białostockiej, Centrum Rzeczoznawstwa Budowlanego i Instytutem Naukowym IBOA.

Konferencję otworzyli przewodniczący Podlaskiego Oddziału PSRiBS - mgr inż. Dariusz Tomaszewicz oraz dr inż. Marta Mazewska reprezentująca Międzynarodową Akademię Nauk Stosowanych w Łomży. Następnie przewodniczący powitał zebranych Gości, wśród których byli: reprezentujący nieobecnego Rektora Międzynarodowej Akademii Nauk Stosowanych dr hab. Romana Englera - prof. Uczelni, dr inż. Ireneusz Żuchowski, Prorektor ds. rozwoju, promocji i środków UE Międzynarodowej Akademii Nauk Stosowanych w Łomży; prof. dr hab. inż. Michał Bołtryk, Dziekan Wydziału Budownictwa i Nauk o Środowisku Politechniki Białostockiej; prof. dr hab. inż. Leonard Runkiewicz, zawodowo związany z Instytutem Techniki Budowlanej, członek Komitetu Rzeczoznawstwa Budowlanego; prof. dr hab. inż. Elżbieta Radziszewska-Zielina, Przewodnicząca Sekcji Inżynierii Przedsięwzięć Budowlanych KILiW Polskiej Akademii Nauk, członkini Polskiej Komisji Akredytacyjnej; Małgorzata Getlich, Zastępca Dyrektora Departamentu Architektury Budownictwa i Geodezji w Ministerstwie Rozwoju i Technologii.

Prof. dr hab. inż. Leonard Runkiewicz pogratulował organizacji spotkania. Małgorzata Getlich, Zastępca Dyrektora Departamentu Architektury Budownictwa i Geodezji w Ministerstwie Rozwoju i Technologii, odczytała list gratulacyjny z Ministerstwa Rozwoju i Technologii podpisany przez Sekretarza Stanu - Piotra Uścińskiego, który następnie przekazała na ręce Przewodniczącego PO PSRiBS - mgr inż. Dariusza Tomaszewicza.

W Konferencji uczestniczyli także dr hab. inż. Jerzy Obolewicz, prof. IBOA, dr hab. inż. Artur Rusowicz, prof. PW, prof. dr hab. inż. Edyta Plebankiewicz z Politechniki Krakowskiej oraz dr hab. inż. Wojciech Drozd, prof. PK. Wśród gości znaleźli się również członkowie Kujawsko-Pomorskiego Oddziału PSRiBS w osobach mgr inż. Grzegorza Gralaka - Prezesa Oddziału, mgr Krzysztofa Kłosowskiego i inż. Jerzego Kuczmaja.

Podczas Konferencji członek Zarządu PSRiBS - mgr inż. bud. arch. Marcin Kieżel -wręczył mgr inż. Dariuszowi Tomaszewicz Złotą Odznakę Honorową Polskiego Stowarzyszenia Rzeczoznawców i Biegłych Sądowych.

Pozytywne wypowiedzi w trakcie oraz po Konferencji pokazują, że praca Podlaskiego Oddziału Polskiego Stowarzyszenia Rzeczoznawców i Biegłych Sądowych przynosi wymierne efekty. Szczególnym wyróżnieniem zarówno dla Podlaskiego Oddziału Polskiego Stowarzyszenia Rzeczoznawców i Biegłych Sądowych, jak i Międzynarodowej Akademii Nauk Stosowanych w Łomży, jest wsparcie otrzymane z Ministerstwa Rozwoju i Technologii wynikające z obecności przedstawiciela – pani Małgorzaty Getlich.

List Sekretarza Stanu Ministerstwa Rozwoju i Technologii Piotra Uścińskiego

listsekretarza2.jpg