"Bezpieczeństwo Rzeczypospolitej Polskiej w kontekście konfliktu rosyjsko-ukraińskiego: Wyzwania, ryzyka oraz rekomendacje dla zapewnienia stabilności" - międzynarodowa konferencja naukowa zorganizowana przez Państwową Uczelnię Zawodową w Suwałkach we współpracy z Międzynarodową Akademią Nauk Stosowanych w Łomży, odbyła się w dniach 25-26 maja 2023 roku. Wydarzenie zgromadziło znakomitych ekspertów z różnych polskich i zagranicznych uczelni, którzy zebrali się, aby omówić wyzwania związane z bezpieczeństwem w krajach Europy Środkowej i Wschodniej w kontekście aktualnego konfliktu na Ukrainie.
Przez intensywne dwa dni uczestnicy konferencji prowadzili dogłębne dyskusje, analizując skomplikowane i dynamiczne aspekty sytuacji, które mogą wpływać na bezpieczeństwo Rzeczypospolitej Polskiej oraz regionu. Celem spotkania było wypracowanie konkretnych rekomendacji i strategii, które mogą przyczynić się do zapewnienia trwałej stabilności w tym napiętym kontekście.
Referaty wygłaszane podczas konferencji dotyczyły szerokiego spektrum tematów, takich jak geopolityka, strategie obronne, cyberbezpieczeństwo, współpraca międzynarodowa oraz zarządzanie kryzysowe. Prelegenci zaprezentowali najnowsze badania i analizy, uwzględniając zarówno globalne trendy, jak i unikalne aspekty sytuacji w regionie Europy Środkowej i Wschodniej.
Spotkanie dostarczyło uczestnikom doskonałej platformy do wymiany wiedzy, doświadczeń i perspektyw, co pozwoliło na tworzenie holistycznego obrazu zagrożeń bezpieczeństwa oraz identyfikację kluczowych obszarów wymagających dalszych badań i działań. Wszyscy uczestnicy konferencji wyrazili determinację i wspólną wolę podjęcia skoordynowanych działań mających na celu ochronę interesów Polski oraz całego regionu Europy Środkowej i Wschodniej.
Wnioski płynące z konferencji stanowią istotną podstawę dla decydentów politycznych, analityków, badaczy i praktyków zajmujących się bezpieczeństwem, którzy będą mogli skorzystać z rekomendacji i propozycji opracowanych przez zespoł ekspertów. Spotkanie to z pewnością przyczyni się do pogłębienia wiedzy i zrozumienia zagrożeń oraz umocnienia współpracy międzynarodowej w kontekście utrzymania pokoju i bezpieczeństwa w Europie."
Używamy plików cookies. w celu optymalizacji obsługi.