Wizyta gości z Łotwy

27.01.2024 Wydarzenia

W dniach 24-26 stycznia 2024 gościliśmy grupę 24 gości z Łotwy, byli to rolnicy oraz przedstawiciele spółdzielni i organizacji rolniczych z Łotwy. Podczas pobytu goście mieli okazję zapoznać się z produkcja rolniczą oraz przetwórstwem produktów rolno - spożywczych:

- w województwie podlaskim goście zapoznali się z produkcją pasz, chowem bydła mlecznego i przetwórstwem mleka a także z produkcją i przetwórstwem zbóż, w tym produkcja mąki. Serdecznie dziękujemy:

Przewodniczącemu Rady Nadzorczej SM Mlekpol w Grajewie Panu Janu Zawadzkiemu,

Dyrektorowi Zakłady SM Mlekpol w Kolnie Panu Zbigniewowi Truszkowskiemu,

Kierownikowi Działu Skupu SM Mlekpol w Kolnie Panu Andrzejowi Mieczkowskiemu,

Prezesowi Grupy Agrocentrum Panu Adamowi Pietruszyńskiemu za zaangażowanie i okazaną życzliwość,

Dyrektorowi Zakładu Wytwórni Pasz w Grajewie Grupa Agrocentrum Dyrektorowi Panu Dariuszowi Lemańskiemu,

Prezes Zarządu Podlaskie Zakłady Zbożowe Pani Sylwii Majewicz,

Dyrektorowi Handlowemu Podlaskie Zakłady Zbożowe Panu Karolowi Kulikowskiemu,

Kierownik ds. Jakości i Produkcji Podlaskie Zakłady Zbożowe Pani Maji Niewiadomskiej,

Za możliwość wizyty, omówienie aktualnych problemów w rolnictwie i cenną dyskusję w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego dziękujemy:

Dyrektorowi Biura Obsługi Inwestorów i Promocji Gospodarczej Panu Mariuszowi Dąbrowskiemu,

Dyrektorowi Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich Panu Andrzejowi Pleszukowi,

Z-cy Dyrektora Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich Pani Iwonie Krzyżanowskiej oraz pozostałym pracownikom Urzędu Marszałkowskiego,

Dyrektor Podlaskiej Izby Rolniczej Pani Barbarze Laskowskiej,

Panu Jackowi Słomie Rolnikowi specjalizującemu się w produkcji roślinnej, studentowi MANS w Łomży;

- w województwie warmińsko - mazurskim goście odwiedzili gospodarstwa specjalistyczne, chów i hodowla bydła oraz hodowla drobiu. Składamy podziękowania:

Dyrektorowi Fermy Hodowlanej GR Straduny - Pani Lidii Skupskiej,

Dyrektorowi Fermy Sikory Panu Markowi Sztylka;

- w województwie mazowieckim goście zwiedzili cztery zakłady zajmujące się produkcją i przetwórstwem warzyw Primavega oraz spółdzielnię ogrodniczą Grójec, serdeczne podziękowania składamy:

Członkowi Zarządu, Dyrektorowi Operacyjnemu Primavega Grupa Producentów Warzyw Panu Adamowi Różyckiemu,

Dyrektorowi Produkcji w Primavega Grupa Producentów Warzyw Panu Krzysztofowi Różyckiemu.

Za organizację i realizację programu wizyty gości z Łotwy odpowiadały The Polish Farm Advisory And Training Centre oraz Międzynarodowa Akademia Nauk Stosowanych w Łomży