Warsztaty polowe w Stacji Doświadczalnej COBORU: Nowe trendy i technologie w rolnictwie

16.06.2023 Wydarzenia Wyjazdy

W dniu 15 czerwca 2023 roku, studenci IV semestru kierunku Rolnictwo I stopnia mieli zaszczyt uczestniczyć w  warsztatach polowych, zorganizowanych przez Stację Doświadczalną Oceny Odmian COBORU w malowniczym Krzyżewie. Aby uzyskać pełniejsze informacje, zachęcamy do odwiedzenia oficjalnej strony internetowej Stacji Doświadczalnej Oceny Odmian COBORU w Krzyżewie (https://krzyzewo.coboru.gov.pl/).

To niezwykle ważne wydarzenie stanowiło wyjątkową okazję dla naszych studentów, aby zapoznać się z najnowszymi osiągnięciami w dziedzinie hodowli roślin, postępu genetycznego, agrotechniki oraz by móc zapoznać się z ofertami cenionych firm. Podczas tych inspirujących warsztatów, studenci mieli przyjemność wysłuchać wykładów o wyjątkowej wartości:

1. "Adaptacja gospodarstwa rolnego do zmieniającego się klimatu" - prowadzący: dr inż. Mariusz Brzeziński.

2. "Zalety nawożenia o składzie poszerzonym o mikroelementy" - prowadzący: dr inż. Wojciech Biniewicz.

3. "Prezentacja nowoczesnych maszyn i urządzeń rolniczych z uwzględnieniem ochrony środowiska, wraz z praktycznym pokazem na polu" - prowadzący: dr hab. inż. Piotr Markowski, profesor UWM.

Na zakończenie wykładów odbył się również  pokaz maszyn rolniczych, dostarczając studentom nie tylko teoretycznej wiedzy, ale również praktycznego doświadczenia oraz zobrazowania nowoczesnych technologii w rolnictwie.