Czy chcesz dowiedzieć się więcej na temat rolnictwa regeneracyjnego i tego, w jaki sposób może ono przynieść korzyści środowisku, gospodarce i społeczeństwu? Jeśli tak, to warto zapoznać się z projektem TERRA, europejską inicjatywą, której celem jest opracowanie innowacyjnego i dostępnego programu szkoleniowego dla osób uczących się w ramach kształcenia i szkolenia zawodowego oraz specjalistów w tej dziedzinie.
TERRA to skrót od Towards an open badge system as training Enablers to Reach Regenerative Agriculture. Projekt jest finansowany z programu Erasmus+ i obejmuje 10 partnerów z 6 krajów: Hiszpanii, Włoch, Polski, Grecji, Francji i Belgii. Głównymi celami projektu są:
Zaprojektowanie i wdrożenie systemu mikrokredytów opartego na otwartych odznakach, który będzie uznawał i walidował umiejętności i kompetencje nabyte przez uczących się w zakresie rolnictwa regeneracyjnego.
Stworzenie 24 krótkoterminowych modułów szkoleniowych, które obejmą takie tematy, jak zdrowie gleby, gospodarka wodna, bioróżnorodność, agroleśnictwo, permakultura i przedsiębiorczość społeczna.
Przetestowanie i zatwierdzenie programu szkoleniowego w czterech ośrodkach pilotażowych w Hiszpanii, Włoszech, Polsce i Grecji, z udziałem ośrodków kształcenia i szkolenia zawodowego, rolników i innych zainteresowanych stron.
Ustanowienie sieci współpracy ze stowarzyszeniami VET i innymi odpowiednimi podmiotami w celu promowania przyjęcia i rozpowszechniania systemu mikrokredytów i programu szkoleniowego.
Projekt TERRA rozpoczął się w styczniu 2023 r. i potrwa 36 miesięcy. W tym czasie projekt przyniesie szereg wyników i rezultatów, które będą dostępne na stronie internetowej projektu i kanałach mediów społecznościowych. Można również zapisać się do newslettera projektu, aby otrzymywać regularne aktualizacje i zaproszenia na wydarzenia związane z projektem.
Używamy plików cookies. w celu optymalizacji obsługi.