Spotkanie z Ministrem Nauki i Szkolnictwa Wyższego w Białymstoku

20.05.2024 Wydarzenia

13 maja 2024 roku w siedzibie Wydziału Elektrycznego Politechniki Białostockiej odbyło się spotkanie rektorów uczelni z województwa podlaskiego z Ministrem Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Dariuszem Wieczorkiem. Główne tematy poruszane podczas tego wydarzenia to wyzwania stojące przed sektorem szkolnictwa wyższego i nauki oraz perspektywy rozwoju tych obszarów.

Minister Dariusz Wieczorek przedstawił plany i strategie rządu dotyczące wsparcia dla uczelni wyższych oraz rozwoju nauki w Polsce. Podkreślił znaczenie innowacji, badań naukowych i współpracy międzynarodowej jako kluczowych elementów podnoszących konkurencyjność polskich uczelni na arenie światowej. Dyskusje obejmowały również tematy związane z finansowaniem badań, modernizacją infrastruktury edukacyjnej oraz wprowadzeniem nowych programów kształcenia dostosowanych do potrzeb rynku pracy.

Rektorzy uczelni z województwa podlaskiego mieli okazję przedstawić swoje uwagi i propozycje dotyczące funkcjonowania systemu szkolnictwa wyższego oraz podzielić się doświadczeniami i wyzwaniami, z jakimi borykają się na co dzień. Wśród uczestników spotkania był również Rektor MANS, dr inż. Ireneusz Żuchowski, który aktywnie uczestniczył w dyskusjach, reprezentując naszą uczelnię.

Spotkanie stanowiło ważny krok w kierunku umocnienia współpracy pomiędzy instytucjami akademickimi a Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Wydarzenie zakończyło się podsumowaniem oraz zapowiedzią kolejnych inicjatyw mających na celu wsparcie i rozwój szkolnictwa wyższego w regionie podlaskim. Wszystkie strony wyraziły chęć kontynuacji dialogu i współpracy na rzecz poprawy jakości kształcenia oraz badań naukowych w Polsce.