Projekt TERRA: Spotkanie inauguracyjne w Turynie

08.02.2024 Wyjazdy

W dniach 4-5 lutego 2024 r. w Turynie we Włoszech odbyło się spotkanie inauguracyjne projektu TERRA (Towards Education open badges system to Reach employability in Regenerative Agriculture). Gospodarzami spotkania byli włoscy partnerzy CIOFS-FP i eConsulenza, a uczestniczyli w nim przedstawiciele wszystkich 10 organizacji partnerskich z Hiszpanii, Włoch, Polski, Grecji, Szwajcarii i Komisji Europejskiej.

Celem projektu TERRA jest ulepszenie istniejącego modelu szkolenia w zakresie rolnictwa regeneracyjnego poprzez opracowanie i walidację systemu mikrokredytów opartego na otwartych odznakach. Projekt stworzy również platformę open source do dzielenia się i uznawania umiejętności i kompetencji nabytych przez rolników, pracowników rolnych oraz trenerów i uczniów VET w zakresie rolnictwa regeneracyjnego w całej Europie.

Spotkanie inauguracyjne było okazją dla partnerów do wzajemnego poznania się, przedstawienia swoich ról i obowiązków w projekcie oraz omówienia głównych celów, działań i oczekiwanych rezultatów. Podczas spotkania omówiono również aspekty związane z zarządzaniem projektem, zapewnieniem jakości, rozpowszechnianiem i wykorzystywaniem wyników, a także kwestie etyczne i prawne związane z projektem.

W spotkaniu uczestniczyli także reprezentanci uczelni, w tym dr inż. Ireneusz Żuchowski oraz mgr Igor Skrodzki, którzy dziedzinowo reprezentowali polską organizację partnerską MANS. Ich udział był istotny dla wzbogacenia dyskusji o perspektywę akademicką oraz zaangażowanie uczelni w kontekście współpracy międzynarodowej.

Partnerzy uzgodnili kolejne kroki i terminy realizacji projektu oraz zaplanowali kolejne międzynarodowe spotkanie, które odbędzie się w czerwcu 2024 roku. Spotkanie było owocne i udane, a partnerzy wyrazili swój entuzjazm i zaangażowanie w projekt.