Podsumowanie wyjazdu do Mongolii i rozpoczęcie procesu rekrutacyjnego

06.06.2023 Wydarzenia Wyjazdy

Przedstawiciele Międzynarodowej Akademii Nauk Stosowanych w Łomży odwiedzili Mongolia University of Life Sciences. Podczas wizyty podpisano umowę umożliwiającą obu instytucjom prowadzenie działań badawczych i edukacyjnych. Akademię z Łomży reprezentował dr hab. inż. Andrzej Borusiewicz prof. uczelni, dr inż. Ireneusz Żuchowski i mgr Marek Mielnicki.

W dniach 6-13.05 Międzynarodowa Akademia Nauk Stosowanych przebywała wspólnie z delegacją rządową Turyngii w Mongolii. Przedstawiciele MANS spotkali się z ministrem edukacji, ministrem pracy i wiceprzewodniczącą parlamentu omawiając elementy związane z edukacją Unii Europejskiej, edukacją w Mongolii, a także z rolnictwem.

- Efektem naszego wyjazdu jest podpisana umowa o współpracy z Narodowym Uniwersytetem Nauk Przyrodniczych w Mongolii. Ważnym elementem jest podjęcie wspólnych badań, wdrożenia pewnych osiągnięć, które były prowadzone w Mongolii, a które chcemy rozszerzyć na Unię Europejską. Mówimy tutaj o wykorzystaniu mleka klaczy w żywieniu noworodków, w kosmetyce i medycynie - mówi dr hab. inż. Andrzej Borusiewicz.

Międzynarodowa Akademia Nauk Stosowanych wspólnie z firmą DANLAB podjęły się badania dostarczonych próbek mleka przez partnerów z Mongolii.

- Uczelnia jest zainteresowana nie tylko badaniami naukowymi i współpracą czysto naukową, ale także współpracą w zakresie kształcenia studentów. Rozmawialiśmy o dyplomach podwójnych, stażach studentów i pracowników naukowych mongolskich w Polsce i ze wzajemnością o naszych studentach i naszych pracownikach naukowych, aby mogli odbywać te staże i to jest taki element, który będzie się rozwijał - zaznaczył dr inż. Ireneusz Żuchowski.

W Międzynarodowej Akademii Nauk Stosowanych w Łomży rozpoczął się proces rekrutacyjny, dlatego władze Uczelni zachęcają potencjalnych kandydatów do studiowania w murach MANS.

Więcej w materiale wideo!