bip_logo_1.png

Do Światowego Dnia Pracy Socjalnej

20.03.2024 Wydarzenia
Wpis może zawierać nieaktualne dane.

W dniu 19 marca 2024 r. z okazji Światowego Dnia Pracy Socjalnej odbył się Międzynarodowy Okrągły Stół "Praca socjalna i psychologiczna: innowacje, strategie i możliwości" z okazji Światowego Dnia Pracy Socjalnej. Wydarzenie zostało zorganizowane i zainicjowane przez Międzynarodową Akademię Nauk Stosowanych w Łomży w partnerstwie z Wydziałem Pracy Socjalnej i Psychologicznej, Rehabilitacji i Kształcenia Zawodowego Instytucji edukacyjnej i rehabilitacyjnej szkolnictwa wyższego "Kamieniec-Podolski Instytut Państwowy".

Wydarzenie rozpoczęło się Minutą Ciszy, którą uczczono pamięć obrońców, wiernych synów i córek Ukrainy, którzy oddali życie za ojczystą ziemię.

 

Uwagi powitalne zostały wygłoszone przez:

dr Maryan Tripak, prof. Katedry Finansów, Rachunkowości i Podatków im. S. Jurii, rektor Instytucji edukacyjnej i rehabilitacyjnej szkolnictwa wyższego "Kamieniec-Podolski Instytut Państwowy".

Dr Ireneusz Żuchowski, rektor, prof. Międzynarodowej Akademii Nauk Stosowanych w Łomży.

dr Oksana Palyliulko, p.o. dziekana Wydziału Społeczno-Psychologicznego, Rehabilitacji i Kształcenia Zawodowego, Instytucji edukacyjnej i rehabilitacyjnej szkolnictwa wyższego "Kamieniec-Podolski Instytut Państwowy".

Zoia Sharlovych, dr, adiunkt Międzynarodowej Akademii Nauk Stosowanych w Łomży (Polska).

 

Podczas sesji plenarnej swoje raporty przedstawili naukowcy, nauczyciele, pracownicy socjalni i praktycy z Ukrainy i zagranicy:

Dr Roberto Marinelli, Kierownik Sfery Społeczno-Edukacyjnej, Fondazione Artos (Włochy) - Główne modele komunikacji komplementarnej i alternatywnej: możliwości i wyzwania.

Laura Istrate, Stowarzyszenie na rzecz Integracji Społecznej i Ochrony Środowiska (Rumunia) - Praca z młodzieżą w Rumunii.

Olena Biletska, szefowa OP "Ukraińska Gwardia Kobiet" - Ukraińska Gwardia Kobiet. Prawdziwe praktyczne doświadczenie jednoczenia ludności cywilnej i wojskowej w warunkach wojny. Tworzenie wspólnych działań.

dr Hanna Afuzova, Ukraiński Uniwersytet Państwowy im. Mychajły Drahomanowa - Szkolenie jako środek rozwoju odporności młodzieży studenckiej w czasie stanu wojennego.

dr hab. Mariia Nesterova, profesor, kierownik Centrum Europejskich Studiów nad Innowacjami Społecznymi w Edukacji, Ukraiński Uniwersytet Państwowy im. Mychajła Drahomanowa - Rola innowacji społecznych w rozwoju społeczności antykryzysowych.

Maxim Zayets, kierownik projektu OP "Centrum Polityki Młodzieżowej" - Praca socjalna i psychologiczna jako ważny element nowoczesnej polityki młodzieżowej na Ukrainie.

Liubov Kurinna, zastępca kierownika wydziału Polityki Rodzinnej i Młodzieżowej Departamentu Młodzieży i Sportu Rady Miasta Bila Tserkva, - Rehabilitacja i powrót do zdrowia: potrzeby i możliwości.

dr Alla Sheremet, profesor na Wydziale Pracy Socjalnej i Pedagogiki Społecznej Chmielnickiego Uniwersytetu Narodowego, szef organizacji pozarządowej "Liga Pracowników Socjalnych Regionu Chmielnickiego". - Z doświadczenia organizacji pozarządowej "Liga Pracowników Socjalnych Obwodu Chmielnickiego" w zapewnianiu systemowej odpowiedzi na potrzeby dzieci, które powróciły do swoich biologicznych rodzin ze szkół z internatem i dzieci zagrożonych.

Oleksandra Kotsiuk, główny psycholog Miejskiego Centrum Usług Socjalnych dla Rodziny, Dzieci i Młodzieży w Chmielnickim - Rola i znaczenie pracownika socjalnego w poradnictwie psychospołecznym dla ofiar lub osób dotkniętych przemocą domową.

Tetiana Smetaniuk, kierownik Centrum Młodzieżowego w Kamieńcu Podolskim - Innowacyjne i szybkie reagowanie w sferze społecznej poprzez działania fundacji i organizacji pozarządowych.

Anna Zarytska, specjalista pracy socjalnej w gminie Staroushytska - Praca socjalna w społeczności lokalnej.

Alla Yasinska, specjalista pracy socjalnej IM "Centrum świadczenia usług socjalnych Kitagorodskiej rady wiejskiej"; Tetiana Radiichuk, dyrektor IM "Centrum świadczenia usług socjalnych Kitagorodskiej rady wiejskiej" - Instytucja miejska "Centrum świadczenia usług socjalnych Kitagorodskiej pracy wiejskiej".

dr Yurii Mosaiev, Chortytska Akademia Narodowa - Kształtowanie umiejętności projektowania społecznego w systemie kształcenia przyszłych pracowników socjalnych i psychologów.

Bohdana Ivanova, studentka specjalność "Praca socjalna", Kamieniec-Podolski Państwowy Instytut - Wkład programów państwowych w rozwój pracy socjalnej w Rumunii.

dr Zoia Sharlovych, adiunkt MANS w Łomży (Polska); Maryna Voloshchuk, Kamieniec-Podolski Państwowy Instytut (Ukraina) - Rezyliencja instytucji szkolnictwa wyższego w kształceniu przyszłych specjalistów w dziedzinie pracy socjalnej.

Uczestnicy Międzynarodowego okrągłego stołu zapoznali się z przypadkami i wyzwaniami pracowników socjalnych, psychologów, wolontariuszy i wszystkich specjalistów zaangażowanych w tę dziedzinę.

Wyrażamy naszą szczerą wdzięczność wszystkim uczestnikom z Ukrainy i zagranicy za ich niesamowity udział, dyskusje, unikalne doświadczenie i partnerstwo.

Wszystkiego najlepszego z okazji Światowego Dnia Pracy Socjalnej! Dziękujemy za unikalne doświadczenie, wymianę i synergię pomysłów, ponieważ wkład wszystkich jest ważny dla wszystkich krajów, równo jak dla odbudowy Ukrainy w stanie wojennym i w okresie powojennym, przykładu niezwyciężoności narodu ukraińskiego!

Wydarzenie było wspierane przez Dział Stosunków Międzynarodowych, Komunikacji oraz Innowacji i Badań naszych partnerów z Kamieniec-Podolskiego Państwowego Instytutu: Maryna Voloshchuk, Artur Mykhailyk, Bohdan Berezovsky, Anastasia Tkachuk.

Pracujmy dalej razem!

Galeria zdjęć

Używamy plików cookies. w celu optymalizacji obsługi.