bip_logo_1.png

Ćwiczenia terenowe w SDOO w Krzyżewie

20.06.2022 Wydarzenia
Widok kolekcji roślin bobowatych grubonasiennych
Wpis może zawierać nieaktualne dane.

W dniu 19.06.2022 roku studenci 4 semestru studiów inżynierskich niestacjonarnych na Kierunku Rolnictwo wraz z dr inż. Piotrem Ponichterą i dr inż. Mariuszem Brzezińskim w ramach przedmiotów: Hodowla roślin i nasiennictwo oraz Chemia rolna, uczestniczyli w zajęciach terenowych, które odbyły się w COBORU Stacji Doświadczalnej Oceny Odmian w Krzyżewie.

Tegoroczne Warsztaty Polowe w Krzyżewie pt. „Rozpowszechnianie informacji o zasadach rolnictwa zrównoważonego ze szczególnym uwzględnieniem właściwego doboru odmian roślin uprawnych i innowacyjnych technik w rolnictwie” rozpoczęły się od wystąpienia Dyrektora Stacji Doświadczalnej Oceny Odmian w Krzyżewie mgr Arkadiusza Kalinowskiego, który powitał wszystkich przybyłych gości.

Następnie zgodnie z programem zostały wygłoszone dwa wykłady. Pierwszy na temat „Zrównoważona technika upraw gwarancją rozwoju polskiego rolnictw w kontekście strategii Europejski Zielony Ład”, który wygłosił dr inż. Jerzy Próchnicki„ oraz drugi „Możliwość finansowania inwestycji i działań służących ochronie środowiska i klimatu w Ramach Planu Strategicznego na lata 2023-2027” wygłosił kierownik PZDR w Wysokiem Mazowieckiem – Paweł Śliwowski.

Po wysłuchaniu wykładów odbyła się prezentacja kolekcji odmian roślin zbożowych i bobowatych grubonasiennych na poletkach doświadczalnych, a także pokazy pracy innowacyjnych maszyn i urządzeń rolniczych służących ochronie środowiska.

Dziękujemy wszystkim organizatorom, a w szczególności Dyrektorowi SDOO Krzyżewo mgr Arkadiuszowi Kalinowskiemu jak również wszystkim pracownikom, którzy podzielili się ze studentami swoją wiedzą i doświadczeniem z zakresu hodowli roślin, nasiennictwa i nawożenia.

Wyjazd studentów odbył się pod patronatem Polskiego Towarzystwa Agronomicznego (oddział łomżyński) i Polskiego Towarzystwa Inżynierii Rolniczej (oddział podlaski).

Galeria zdjęć

Używamy plików cookies. w celu optymalizacji obsługi.