Czas trwania: 7 semestrów
Uzyskany tytuł: inżynier
Tryb: stacjonarny i niestacjonarny
Absolwent posiada rozszerzoną i pogłębioną wiedzę, umiejętności i kompetencje z zakresu: towaroznawstwa szczegółowego, kształtowania, ochrony i oceny jakości, bezpieczeństwa zdrowotnego produktu, zarządzania produktem oraz diagnozowania roli i pozycji produktu na rynkach konsumpcyjnych i przemysłowych. Cechuje go umiejętność oceny wpływu surowców i procesu technologicznego na jakość produktu, wykorzystywania zjawisk fizycznych, procesów chemicznych i biologicznych oraz parametrów technicznych w kształtowaniu jakości produktu, planowania, wdrażania i stosowania rachunku kosztów jakości, projektowania i doskonalenia systemów zarządzania jakością poprzez wykorzystanie dostępnych metod i technik, stosowania podejścia procesowego. Zdobyta wiedza daje umiejętność integrowania systemów zarządzania, sterowania procesem z zastosowaniem analiz i metod statystycznych, opracowania i identyfikacji charakterystyk produktu, oceny wartości rynkowej produktu, analizy zintegrowanego cyklu trwania produktu, stosowania narzędzi analizy ekonomicznej w procesie decyzyjnym w przedsiębiorstwie, zwłaszcza w kształtowaniu popytu i podaży.
Specjalności:
Profil specjalności towaroznawstwo produktów rolnych i żywnościowych ukierunkowany jest na wszechstronne przygotowanie menedżerów jakości produktów rolno-spożywczych. Absolwenci tej specjalności stają się specjalistami, znajdującymi zatrudnienie jako towaroznawcy lub menedżerowie w przedsiębiorstwach branży spożywczej, w oddziałach kontroli towarowo-celnej, w placówkach zajmujących się projektowaniem, ochroną i kontrolą jakości, opracowywaniem standardów i atestacją wyrobów
Profil ten ukierunkowany jest na przygotowanie absolwentów w zakresie ekonomicznym, czyli pod względem badania zachowania podmiotów w sferze produkcji, podziału i wymiany oraz konsumpcji dóbr. Specjalność ta przygotowuje również specjalistów- towaroznawców
w dziedzinie organizacji logistyki. Działania logistyczne mogą obejmować (choć nie muszą się do nich ograniczać): obsługę klienta, prognozowanie popytu, przepływ informacji, kontrolę zapasów, czynności manipulacyjne, realizowanie zamówień, czynności reparacyjne
i zaopatrywanie w części, lokalizację zakładów produkcyjnych i składów, procesy zaopatrzeniowe, pakowanie, obsługę zwrotów, gospodarowanie odpadami, transport
i składowanie w przemyśle rolno – spożywczym.
Program dotyczy zagadnień związanych z oceną właściwości fizykochemicznych mleka, jego jakości higienicznej oraz z kierunkami jego przetwarzania. Obejmuje też ocenę jakości wytworzonych produktów mleczarskich pod kątem zgodności z obowiązującymi regulacjami prawnymi. Absolwenci posiadają wiedzę w zakresie regulacji prawnych dotyczących przetwórstwa mleczarskiego, podstawowych procesów technologicznych stosowanych w przetwórstwie mleka, oceny towaroznawczej mleka spożywczego, innych przetworów mlecznych, produktów pomocniczych oraz czynników technologicznych wpływających na ich jakość, oceny jakości mleka i jego przydatność do przetwórstwa, jak również umiejętności wykrycia najczęstszych zafałszowań mleka oraz metod ich identyfikacji, oceny poprawności oznakowań przetworów mleczarskich.
Zarządzanie jakością w produkcji i usługach w szczególności w przemyśle rolno – pożywczym. ASpecjaliści z tej dziedziny są przygotowani do wykonywania jednego z najbardziej poszukiwanych zawodów w sektorze produkcyjny. W ramach specjalności studenci zdobędą wiedzę z zakresu zarządzania organizacją, z uwzględnieniem perspektywy projakościowej, roli członków zespołu w podnoszeniu jakości produktów i usług, kosztów zarządzania jakością. Absolwent specjalności Zarządzanie jakością znajdzie zatrudnienie jako audytor wewnętrznego i zewnętrznego systemu jakości lub członek zespołu ds. opracowania i wdrażania systemów jakości, czy pełnomocnik ds. jakości. Studia pozwalają na zdobycie kompetencji do projektowania, wdrażania, przeprowadzania audytu systemów zarządzania jakością oraz oceniania usług i produktów za pomocą specjalistycznych programów informatycznych. Program kształcenia obejmuje zajęcia dotyczące systemów kontroli jakości w procesach produkcyjnych, metod i technik badań materiałów oraz inżynierii utrzymania maszyn.
Handel do branża w której aby odnieść sukces musisz posiadać umiejętności miękkie takie jak komunikacja, organizacja czasu pracy, samodyscyplina, język obcy. Jest to branża, w której ciągle występuje wysokie zapotrzebowanie na pracowników. Profesjonalni handlowcy uzyskują wysokie zarobki i atrakcyjne możliwości awansu. Podczas studiów zostaniesz praktycznie przygotowany do pełnienia roli handlowca w takcie warsztatów z praktykami, którzy wiele lat pracują na takich stanowiskach w firmach w regionie i korporacjach międzynarodowych. Poznasz zagadnienia i nauczysz się praktycznie:
Współcześnie komputery, zmieniają tradycyjne metody produkcji. Dzięki nowoczesnej technologii, procesy w różnych branżach ulegają rewolucji, wpływając zarówno na efektywność, jak i jakość produktów. Komputery umożliwiają automatyzację i optymalizację procesów, eliminując błędy ludzkie oraz redukując czas i koszty produkcji. Dodatkowo, zaawansowane systemy monitorowania i analizy danych pozwalają na lepsze zarządzanie procesami produkcyjnymi, identyfikację potencjalnych problemów oraz szybkie wprowadzanie ulepszeń.
Dzięki komputerom możliwe jest:
Rozwój firm w regionie powoduje, że potrzebują one specjalistów, będą wykonywali te zadania.
Podczas studiów poznasz programy sterowania i zarządzania produkcją.
Automatyka, mechatronika, elektronika to elementy programu studiów, które praktycznie przygotują cię do pracy w zakładach przemysłowych różnych branż.
Używamy plików cookies. w celu optymalizacji obsługi.