Organizacja i zarządzanie w ochronie zdrowia

nformacje ogólne

Zarządzanie podmiotem leczniczym wymaga obecnie od kadry zarządzającej interdyscyplinarnego podejścia w celu realizacji wymagań prawnych, spełnienia oczekiwać pacjenta oraz zapewnienia odpowiedniej sytuacji finansowej placówki. Studia podyplomowe ,,Organizacja i zarządzanie w ochronie zdrowia” skierowane są do osób zarządzających, związanych z medycyną, zatrudnionych w sferze ochrony zdrowia, administracji rządowej i samorządowej, legitymujących się ukończeniem studiów wyższych, magisterskich lub licencjackich. Studia mają na celu umożliwienie zdobycia wiadomości z zakresu nowoczesnego zarządzania. Absolwenci uzyskają wiedzę i umiejętności sprawnego i efektywnego zarządzania firmą i jej rozliczania w obszarze zmieniającego się systemu ochrony zdrowia.

Czas trwania – 2 semestry;

Wymiar godzin: 240;

Ramowy program studiów obejmuje: Prawne podstawy systemu ochrony zdrowia, systemy informatyczne kompleksowej opieki zdrowotnej (elektroniczny obieg dokumentacji medycznej), systemy rozliczeń z NFZ, prawne uwarunkowania prowadzenia elektroniczne dokumentacji medycznej, rachunkowość w ochronie zdrowia, system ubezpieczeń zdrowotnych, zarządzanie w ochronie zdrowia, fundusze unijne w ochronie zdrowia, finansowanie w ochronie zdrowia, prywatyzacja w ochronie zdrowia, zarządzanie zasobami ludzkimi, budowanie wizerunku i promocja jednostki opieki zdrowotnej, przedmioty do wyboru (w uzgodnieniu ze słuchaczami studiów podyplomowych), praca końcowa (seminarium dyplomowe).

Słuchacze studiów podyplomowych mają dostęp do pracowni komputerowych, biblioteki.

Informacje o opłatach znajdują się na stronie:
https://mans.edu.pl/jednostki-mens/dziekanat (Zarzadzenie o platnosciach dla studentow rozpoczynajacych studia)

Rekrutacja (wymagane dokumenty):

• podanie o przyjęcie na studia podyplomowe (do pobrania ze strony www.mans.edu.pl)
  • kwestionariusz osobowy (do pobrania)
  • dowód osobisty (do wglądu i potwierdzenia danych przez pracownika Uczelni)
  • kserokopię dyplomu (potwierdzenie za zgodność z oryginałem)
  • opłata wpisowego

Minimalna grupa 15 osób.