Studia przeznaczone są dla:
Treści kształcenia:
Celem studiów jest zapoznanie słuchaczy z najnowszymi osiągnięciami dotyczącymi odnawialnych źródeł energii – stosowanymi rozwiązaniami technologicznymi w obszarze energetyki słonecznej, wiatrowej, geotermalnej, małej energetyki wodnej a także wykorzystania biomasy oraz przedstawieniem roli odnawialnych źródeł energii w gospodarce, również uwarunkowań prawnych dotyczących wprowadzenia tych źródeł oraz skutków ekologicznych. W programie studiów uwzględniono wprowadzenie do energetyki jądrowej.
Program kształcenia obejmuje:
wykorzystanie metod numerycznych i specjalistycznego oprogramowania do oceny ekologicznej, ekonomicznej i energetycznej projektów wykorzystujących odnawialne zasoby i źródła energii. W trakcie dwóch semestrów studiów słuchacze uzyskują aktualną wiedzę w zakresie następujących bloków tematycznych dotyczących:
W toku semestru III studiów (moduł dla nauczycieli) omówione zostaną: metodyka nauczania przedmiotów zawodowych, zasady projektowania i tworzenia nowych programów nauczania (w tym programów modułowych), zgodnie z Rozporządzeniem MNiSW z dnia 27 września 2018r. w sprawie studiów (poz.1861) na podstawie art. 81 ustawy z dnia 20 lipca 2018r. (Dz.U. poz.1668
Ogólna liczba godzin: 360
Kwalifikacje zawodowe
Słuchacze zapoznają się z możliwościami dofinansowania oraz finansowania ze środków UE i innych funduszy publicznych, będą posiadać wiedzę z zakresu korzyści dla środowiska naturalnego z wykorzystywania odnawialnych źródeł energii, kosztów konwersji energii z OZE i ekonomicznych uwarunkowań ich wykorzystywania, pozyskiwania środków finansowych na inwestycje dotyczące OZE, monitorowania OZE, eksploatacji maszyn i urządzeń do pozyskiwania energii ze źródeł odnawialnych. Studia trwają trzy semestry. Zajęcia odbywają się w soboty i niedziele.
Warunkiem ukończenia studiów jest uczestnictwo w zajęciach, zdanie egzaminów i uzyskanie zaliczeń przewidzianych w planie studiów, a także uzyskanie pozytywnej oceny z egzaminu końcowego
Informacje o opłatach znajdują się na stronie:
https://mans.edu.pl/jednostki-mens/dziekanat (Zarzadzenie o platnosciach dla studentow rozpoczynajacych studia)
Rekrutacja (wymagane dokumenty):
Minimalna grupa 15 osób.
Zgłoszenia kandydatów przyjmuje:
Sekretariat Międzynarodowej Akademii Nauk Stosowanych w Łomży
ul. Studencka 19, 18-402 Łomża,
lub telefonicznie: 086-216-94-97, www.mans.edu.pl
Używamy plików cookies. w celu optymalizacji obsługi.