Ocena stanu upraw rolnych i wycena szkód spowodowanych przez zwierzynę łowna

Informacje ogólne

Celem studiów jest przygotowanie wykwalifikowanej kadry do oceny stanu upraw rolnych oraz wyceny szkód spowodowanych przez zwierzynę łowną. Przygotowują do pełnienia funkcji administracyjnych lub nadzorczych w instytucjach i organizacjach zajmujących się gospodarką łowiecką lub ochroną środowiska. Absolwenci studiów otrzymają świadectwo ukończenia studiów, a także uprawnienia rzeczoznawcy i likwidatora szkód powodowanych przez zwierzęta dziko żyjące. Osoby posiadające takie przygotowanie są uprawnione do pełnienia funkcji mediatora oraz biegłego sądowego w zakresie oceny stanu szkód w uprawach rolnych i zarządzania szkodami łowieckimi.

Czas trwania – 2 semestry;
Wymiar godzin: 220;

Ramowy program studiów obejmuje: Prawo łowieckie, Ochrona środowiska, Gospodarki leśna, Prawo administracyjne (wybrane aspekty), Prawo rolne, Prawo cywilne, Prawo karne, Uprawy rolnicze, Programy ochrony środowiska, Łowiectwo w Polsce i Europie, Dyplomacja, Fundusze krajowe i europejskie wspomagające gospodarkę łowiecką i ochronę środowiska, Zasady prowadzenia gospodarki łowieckiej, Szkody powodowane przez zwierzęta łowne i chronione, Ocena stanu upraw rolnych, Dokumentacja oceny szkód, zagospodarowanie łowisk, przedmioty do wyboru (w uzgodnieniu ze słuchaczami studiów podyplomowych), praca końcowa (seminarium dyplomowe)

Informacje o opłatach znajdują się na stronie:
https://mans.edu.pl/jednostki-mens/dziekanat (Zarzadzenie o platnosciach dla studentow rozpoczynajacych studia)

Rekrutacja (wymagane dokumenty):

• podanie o przyjęcie na studia podyplomowe (do pobrania ze strony www.mans.edu.pl)
  • kwestionariusz osobowy (do pobrania)
  • dowód osobisty (do wglądu i potwierdzenia danych przez pracownika Uczelni)
  • kserokopię dyplomu (potwierdzenie za zgodność z oryginałem)
  • opłata wpisowego

Minimalna grupa 15 osób.