Obsługa celna w transporcie międzynarodowym

Charakterystyka:
Deregulacja zawodu AGENTA CELNEGO pozwala na uzyskanie licencji do wykonywania zawodu po otrzymaniu dyplomu studiów podyplomowych w specjalności obsługa celna. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom, Studia przeznaczone są dla pracowników podmiotów gospodarczych pragnących uzyskać nowe kompetencje zawodowe lub podwyższyć kompetencje już posiadane w zakresie problematyki handlu zagranicznego, obsługi celnej obrotu towarowego z zagranicą, transportu i spedycji międzynarodowej. Zdobyta wiedza kwalifikuje Absolwenta do pracy na stanowiskach związanych z obsługą celną podmiotów gospodarczych, organizowaniem procesów transportowych w przedsiębiorstwie produkcyjnym i handlowym oraz w przedsiębiorstwach świadczących usługi logistyczne w handlu międzynarodowym.

Studia zapewniają przygotowanie do pracy w dziedzinie zarządzania procesami obrotu towarowego UE - państwa trzecie. Absolwent może się ubiegać o zatrudnienie na stanowiskach menedżerów logistyki, jak również złożyć wniosek o wpis na listę AGENTÓW CELNYCH. Dostarczona wiedza umożliwia również podejmowanie prac badawczych z dziedziny logistyki systemów gospodarczych, transportu i spedycji oraz obsługi celnej handlu międzynarodowego.

Program modułowy:

• Moduł 1. Unijne prawo celne obrotu towarowego z zagranicą
  • Moduł 2. Handel zagraniczny – wybrane zagadnienia
  • Moduł 3. Obsługa celna międzynarodowego łańcucha dostaw
  • Moduł 4. Spedycja – regulacje i dokumenty Moduł
  • 5. Specyfika gałęziowa w transporcie – aspekty technologiczne i prawne Moduł
  • 6. Transport - wybrane technologie Moduł
  • 7. Wspólnotowa Taryfa Celna Moduł
  • 8. Zgłoszenia celne Moduł
  • 9. Uproszczenia celne w handlu zagranicznym Moduł
  • 10. Podatek akcyzowy Moduł
  • 11. Marketing na rynkach TSL Moduł