Nauczanie przedmiotów logistycznych spedycyjnych i transportowych

CHARAKTERYSTYKA KANDYDATÓW:

Studia skierowane są do osób z wyższym wykształceniem, nauczycieli kształcenia zawodowego.

CZAS TRWANIA: trzy semestry (360 godz.)

CEL: Celem studiów jest dostarczenie absolwentom wiedzy, kompetencji i umiejętności do pracy na stanowisku nauczyciela przedmiotów zawodowych w placówkach oświatowych.. Teoria połączona z praktyką (180h teorii, 160h warsztatów i zajęć praktycznych, 20h praca końcowa)

PROGRAM STUDIÓW: Zajęcia teoretyczne

Miejsce: Międzynarodowa Akademia Nauk Stosowanych w Łomży Prezentowane studia łączą elementy wiedzy z obszaru transportu, spedycji i logistyki, a kierowane są one dla osób, chcących zdobyć formalne kwalifikacje oraz wiedzę niezbędną do wykonywania pracy na stanowisku nauczyciela przedmiotów zawodowych na kierunkach: technik logistyk, technik spedytor, a także technik eksploatacji portów i terminali oraz magazynier.

• Absolwent studiów będzie posiadał wiedzę dotyczącą:
  • obsługi magazynów (kwalifikacja AU.22 – technik logistyk, logistyk - magazynier),
  • organizacji transportu (kwalifikacja AU.32 – technik logistyk),
  • organizacji transportu oraz obsługi klientów i kontrahentów (kwalifikacja AU.31 – technik spedytor),
  • obsługi podróżnych w portach i terminalach (kwalifikacja AU. 33 – technik eksploatacji portów i terminali),
  • organizacji i prowadzenia prac związanych z przeładunkiem oraz magazynowaniem towarów i ładunków w portach i terminalach (kwalifikacja AU.34 – technik eksploatacji portów i terminali).

Program oferowanych studiów podyplomowych jest zgodny z nową podstawą programową i opiera się o innowacyjne metody nauczania. Wszystkie zajęcia przewidziane w programie studiów mają charakter bezpośredniego kontaktu wykładowcy ze studentem, co decyduje o ich jakości. Metoda oceny uczestników studiów podyplomowych: Zaliczenie wykładanych przedmiotów poprzez: uzyskanie wpisów w karcie osiągnięć studenta, formalne rozliczenie, praca końcowa, zdanie egzaminu końcowego. Absolwent otrzymuje świadectwo ukończenia studiów podyplomowych.

Informacje o opłatach znajdują się na stronie:
https://mans.edu.pl/jednostki-mens/dziekanat (Zarzadzenie o platnosciach dla studentow rozpoczynajacych studia)

Rekrutacja (wymagane dokumenty):

• podanie o przyjęcie na studia podyplomowe (do pobrania ze strony www.mans.edu.pl)
  • kwestionariusz osobowy (do pobrania)
  • dowód osobisty (do wglądu i potwierdzenia danych przez pracownika Uczelni)
  • kserokopię dyplomu (potwierdzenie za zgodność z oryginałem)
  • opłata wpisowego

Minimalna grupa 15 osób.