Biznes i zarządzanie dla nauczycieli szkół ponadpodstawowych

Informacje ogólne:

Studia podyplomowe Biznes i zarządzanie dla nauczycieli szkół ponadpodstawowych realizowane w wygodnej formie hybrydowej zajęcia na Uczelni lub zdalnie on-line. Od dnia 1 września 2023 r. zastąpi on przedmiot Podstawy przedsiębiorczości realizowany w szkołach ponadpodstawowych. Studia podyplomowe Biznes i zarządzanie to studia podyplomowe dla osób posiadających kwalifikacje pedagogiczne (przygotowanie pedagogiczne) do nauczania w szkole. Proponowany kierunek studiów podyplomowych Biznes i zarządzanie wpisuje się we współczesne trendy rozwoju społeczno-gospodarczego oraz uwzględnia nowoczesne metody nauczania i techniki edukacyjne. Warunkiem ukończenia studiów podyplomowych Biznes i zarządzanie jest uzyskanie zaliczeń z wszystkich przedmiotów, w tym praktyk zawodowych w wymiarze 90 godzin, zakończone zdaniem egzaminu dyplomowego.

Cel:

uzyskanie aktualnej wiedzy umożliwiającej zrozumienie podstawowych praw ekonomicznych i funkcjonowania gospodarki w warunkach niestabilności otoczenia zewnętrznego, a także wiedzy i umiejętności z zakresu różnych aspektów zarządzania i prowadzenia biznesu. Absolwent posiada wiedzę z makro i mikroekonomii oraz finansów. Wykazuje się znajomością poszczególnych segmentów polityki gospodarczej, w tym przede wszystkim polityki pieniężnej oraz polityki fiskalnej. Absolwent zdobywa praktyczną wiedzę dotycząca zakładania i prowadzenia biznesu, od strony prawnej, finansowej oraz organizacyjnej. Ma także świadomość znaczenia patriotyzmu gospodarczego w rozwoju gospodarczym Polski. Absolwent zdobywa uprawnienia do nauczania przedmiotu: Biznes i zarządzanie.

Studia skierowane są do: – aktywnych zawodowo nauczycieli, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę oraz zdobyć umiejętności praktyczne w zakresie nauczania w szkołach ponadpodstawowych nowego przedmiotu Biznes i zarządzanie (w podstawie programowej przewidzianego przez MEiN od roku szkolnego 2023/2024);

Czas trwania studiów podyplomowych:

3 semestry Liczba godzin: 360: 270 godzin + praktyki zawodowe 90 godz. Program studiów podyplomowych Program studiów zawiera zagadnienia merytoryczne, jak m.in. ekonomii, polityki gospodarczej i społecznej, zarządzania, przedsiębiorczości, finansów, bankowości, rynku pracy czy systemów gospodarczych, prawnych aspektów funkcjonowania przedsiębiorstwa, polityki fiskalnej, zarzadzania finansami i projektami, etyki w biznesie, prowadzenia działalności gospodarczej, praw konsumenta, metodyki edukacji ekonomicznej. Teoria połączona z praktyką (160h teorii, 110h warsztatów i zajęć praktycznych, 90h praktyk)

Informacje o opłatach znajdują się na stronie:
https://mans.edu.pl/jednostki-mens/dziekanat (Zarzadzenie o platnosciach dla studentow rozpoczynajacych studia)

Rekrutacja (wymagane dokumenty):

• podanie o przyjęcie na studia podyplomowe (do pobrania ze strony www.mans.edu.pl)
  • kwestionariusz osobowy (do pobrania)
  • dowód osobisty (do wglądu i potwierdzenia danych przez pracownika Uczelni)
  • kserokopię dyplomu (potwierdzenie za zgodność z oryginałem)
  • opłata wpisowego

Minimalna grupa 15 osób.