Informacje ogólne:
Studia podyplomowe Biznes i zarządzanie dla nauczycieli szkół ponadpodstawowych realizowane w wygodnej formie hybrydowej zajęcia na Uczelni lub zdalnie on-line. Od dnia 1 września 2023 r. zastąpi on przedmiot Podstawy przedsiębiorczości realizowany w szkołach ponadpodstawowych. Studia podyplomowe Biznes i zarządzanie to studia podyplomowe dla osób posiadających kwalifikacje pedagogiczne (przygotowanie pedagogiczne) do nauczania w szkole. Proponowany kierunek studiów podyplomowych Biznes i zarządzanie wpisuje się we współczesne trendy rozwoju społeczno-gospodarczego oraz uwzględnia nowoczesne metody nauczania i techniki edukacyjne. Warunkiem ukończenia studiów podyplomowych Biznes i zarządzanie jest uzyskanie zaliczeń z wszystkich przedmiotów, w tym praktyk zawodowych w wymiarze 90 godzin, zakończone zdaniem egzaminu dyplomowego.
Cel:
uzyskanie aktualnej wiedzy umożliwiającej zrozumienie podstawowych praw ekonomicznych i funkcjonowania gospodarki w warunkach niestabilności otoczenia zewnętrznego, a także wiedzy i umiejętności z zakresu różnych aspektów zarządzania i prowadzenia biznesu. Absolwent posiada wiedzę z makro i mikroekonomii oraz finansów. Wykazuje się znajomością poszczególnych segmentów polityki gospodarczej, w tym przede wszystkim polityki pieniężnej oraz polityki fiskalnej. Absolwent zdobywa praktyczną wiedzę dotycząca zakładania i prowadzenia biznesu, od strony prawnej, finansowej oraz organizacyjnej. Ma także świadomość znaczenia patriotyzmu gospodarczego w rozwoju gospodarczym Polski. Absolwent zdobywa uprawnienia do nauczania przedmiotu: Biznes i zarządzanie.
Studia skierowane są do: – aktywnych zawodowo nauczycieli, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę oraz zdobyć umiejętności praktyczne w zakresie nauczania w szkołach ponadpodstawowych nowego przedmiotu Biznes i zarządzanie (w podstawie programowej przewidzianego przez MEiN od roku szkolnego 2023/2024);
Czas trwania studiów podyplomowych:
3 semestry Liczba godzin: 360: 270 godzin + praktyki zawodowe 90 godz. Program studiów podyplomowych Program studiów zawiera zagadnienia merytoryczne, jak m.in. ekonomii, polityki gospodarczej i społecznej, zarządzania, przedsiębiorczości, finansów, bankowości, rynku pracy czy systemów gospodarczych, prawnych aspektów funkcjonowania przedsiębiorstwa, polityki fiskalnej, zarzadzania finansami i projektami, etyki w biznesie, prowadzenia działalności gospodarczej, praw konsumenta, metodyki edukacji ekonomicznej. Teoria połączona z praktyką (160h teorii, 110h warsztatów i zajęć praktycznych, 90h praktyk)
Informacje o opłatach znajdują się na stronie:
https://mans.edu.pl/jednostki-mens/dziekanat (Zarzadzenie o platnosciach dla studentow rozpoczynajacych studia)
Rekrutacja (wymagane dokumenty):
Minimalna grupa 15 osób.
Zgłoszenia kandydatów przyjmuje:
Sekretariat Międzynarodowej Akademii Nauk Stosowanych w Łomży
ul. Studencka 19, 18-402 Łomża,
lub telefonicznie: 086-216-94-97, www.mans.edu.pl
Używamy plików cookies. w celu optymalizacji obsługi.