bip_logo_1.png

Pielęgniarstwo I stopnia pomostowe

Czas trwania: 7 semestrów

Uzyskany tytuł: licencjat

Tryb: niestacjonarny

Studia pomostowe licencjackie skierowane są do osób z wykształceniem pielęgniarskim. Stwarzają możliwość podnoszenia kwalifikacji przez pielęgniarki na każdym etapie realizacji praktyki zawodowej. Stanowią propozycję uzupełnienia kompetencji pielęgniarek dyplomowanych i umożliwiają im zdobycie wyższego wykształcenia.

Tryb: niestacjonarny:

  • Ścieżka A – studia 2 semestralne lub 1150 godzin – dla absolwentów pięcioletnich liceów medycznych,
  • Ścieżka B – studia 3 semestralne lub 2410 godzin – dla absolwentów dwuletnich szkół policealnych albo pomaturalnych,
  • Ścieżka C – studia 2 semestralne lub 1984 godziny – dla absolwentów dwuipółletnich szkół policealnych albo pomaturalnych.

Absolwenci kierunku Pielęgniarstwo są przygotowywani do samodzielnego wykonywania zawodu oraz do pracy w publicznych i niepublicznych zakładach opieki zdrowotnej, w tym w: szpitalach, zakładach podstawowej opieki zdrowotnej, zakładach pielęgnacyjno opiekuńczych, ośrodkach opieki paliatywno-hospicyjnej oraz domach opieki społecznej. Podjęcie pracy w szkolnictwie wymaga ukończenia specjalności nauczycielskiej – zgodnie ze standardami kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu nauczyciela. Absolwent jest przygotowany do podjęcia studiów drugiego stopnia.

Studia dają absolwentom wiedzę ogólną z obszaru nauk medycznych oraz wiedzę szczegółową z zakresu pielęgniarstwa. Absolwenci zdobywają umiejętności: korzystania z aktualnej wiedzy dla zapewnienia bezpieczeństwa i wysokiego poziomu opieki; udzielania świadczeń w zakresie promowania, zachowania zdrowia i  zapobiegania chorobom; sprawowania całościowej i indywidualnej opieki nad chorym, niepełnosprawnym i umierającym; komunikowania się z otoczeniem w miejscu pracy; organizowania pracy własnej; nawiązywania współpracy w zespołach opieki zdrowotnej oraz inicjowania i wspierania działań społeczności lokalnej na rzecz zdrowia.

Używamy plików cookies. w celu optymalizacji obsługi.