bip_logo_1.png

Logistyka I stopnia


Czas trwania: 7 semestrów

Uzyskany tytuł: inżynier

Tryb: stacjonarny i niestacjonarny

logistyka-ludzie.jpgDynamiczny rozwój sektora TSL (transport-spedycja-logistyka) nierozerwalnie wiąże się z zapotrzebowaniem na specjalistów przygotowanych do realizowania procesów planowania, zakupów, produkcji, dystrybucji, magazynowania czy transportu. To obszary, którymi zajmuje się logistyka, gwarantując sprawny przepływ informacji, towarów, materiałów i pieniędzy, pozwalający na uzyskiwanie przewagi konkurencyjnej. Absolwent kierunku Logistyka przygotowany będzie m.in. do pracy w przedsiębiorstwach produkcyjnych, firmach spedycyjno-transportowych, jednostkach doradczych zajmujących się logistyką, pracy na stanowiskach operacyjnych, jak i strategicznych, pracy w biurach projektowych i pracowniach programistycznych, świadczących usługi na rzecz przedsiębiorstw dystrybucyjnych i transportowych czy podjęcia własnej działalności gospodarczej. Absolwent będzie również  przygotowany do podjęcia dalszego kształcenia na studiach drugiego stopnia.

Specjalności:

  • Zarządzanie Łańcuchem Dostaw

Absolwent będzie przygotowany do pracy na stanowiskach kierowniczych i wykonawczych zajmujących się projektowaniem, planowaniem, realizacją, kontrolą oraz monitoringiem łańcucha dostaw polegającego na przepływie informacji, produktów i usług. Będzie gotów do zintegrowanego zarządzania sekwencjami przepływu logistycznego, przetwarzaniem i czynnościami związanymi z obsługą od dostawców do ostatecznych klientów, niezbędnymi do wytworzenia produktu/usługi w sposób sprawny i efektywny.

  • Logistyka transportu

Logistyka transportu to złożony proces, na który składa się szereg kluczowych czynności takich jak obrót towarów, planowanie transportu i zarządzanie infrastrukturą. Absolwent pozna zasady zrównoważonego środków transportu, nauczy się zasad zarządzania informacją w transporcie, dowie się, jak organizować, planować i kontrolować procesy spedycji oraz transportu, nauczy się optymalizować koszty transportu, będzie umiał prowadzić dokumentację procesów spedycyjnych.

  • Logistyka biznesu

Obsługa logistyczna przedsiębiorstw to intensywnie rozwijający się element rynku pod względem dynamiki przyrostu liczby miejsc pracy i tempa wzrostu przychodu globalnego brutto. To globalny rynek pracy, tak jak globalny jest obszar działań w sferze logistyki, zapewniający ponadprzeciętne wynagrodzenia. Wszędzie potrzebne jest wsparcie logistyczne – począwszy od zapewnienia materiałów do produkcji i produktów na pólkach w sklepie, poprzez strzykawki w szpitalu, sprzęt do budowy dróg, a skończywszy na obsłudze imprez masowych czy też pomocy humanitarnej.

  • Zarządzanie transportem i spedycją w okresie transformacji cyfrowej i energetycznej

Transformacja cyfrowa i energetyczna wymusza zmiany w podejściu do funkcjonowania branży logistycznej. Dążenie do zero emisyjności branży jest wyzwaniem i jednocześnie wpływa na potrzebę nowego podejścia do zarządzania branżą.
Przygotujemy Cię praktycznie do pracy w branży logistycznej.
W takcie studiów:

  1. Poznasz miedzy innymi:
    • wymagania ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych (eMobility) w całym łańcuchu wartości i jej wpływ na zmiany w logistyce,
    • procesy zarządzania flotą pojazdów elektrycznych oraz napędzanych ogniwami wodorowymi (OZE) - potrzeby ekologicznej gospodarki „Przemysłu 4.0” w obszarze logistyki,
  2. Uzyskasz wiedzę techniczną, ekonomiczną i prawną dotycząca samochodów elektrycznych, infrastruktury ładowania oraz systemów magazynowania energii umiejętności jej praktycznego zastosowania w pracy zawodowej.
  3. Nabędziesz umiejętność identyfikowania i promowania innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie nowych mobilności, takich jak autonomizacja pojazdów czy projekty związane z zrównoważonym transportem.
  4. Nauczysz się promowania zrównoważonego rozwoju transportu w kontekście ochrony środowiska.

folder_hq_page-0005_zarzadzanie_transportem_i_spedycja.jpg

  • Handel i usługi logistyczne

Handel do branża w której aby odnieść sukces musisz posiadać umiejętności miękkie takie jak komunikacja, organizacja czasu pracy, samodyscyplina, język obcy. Jest to branża, w której ciągle występuje wysokie zapotrzebowanie na pracowników. Profesjonalni handlowcy uzyskują wysokie zarobki i atrakcyjne możliwości awansu. Podczas studiów zostaniesz praktycznie przygotowany do pełnienia roli handlowca w takcie warsztatów z praktykami, którzy wiele lat pracują na takich stanowiskach w firmach w regionie i korporacjach międzynarodowych. Poznasz zagadnienia i nauczysz się praktycznie:

  • zasad funkcjonowania łańcucha dostaw
  • prowadzenia korespondencji handlowej na rynkach światowych,
  • organizacja działalności handlowej
  • techniki sprzedaży i obsługi klienta
  • towaroznawstwa produktów w tym FMCG i żywności
  • będziesz doskonalił język angielski zawodowy.

folder_hq_page-0003-handel_uslugi_logistyczne.jpg

Używamy plików cookies. w celu optymalizacji obsługi.