Czas trwania: 7 semestrów
Uzyskany tytuł: inżynier
Tryb: stacjonarny i niestacjonarny
Dynamiczny rozwój sektora TSL (transport-spedycja-logistyka) nierozerwalnie wiąże się z zapotrzebowaniem na specjalistów przygotowanych do realizowania procesów planowania, zakupów, produkcji, dystrybucji, magazynowania czy transportu. To obszary, którymi zajmuje się logistyka, gwarantując sprawny przepływ informacji, towarów, materiałów i pieniędzy, pozwalający na uzyskiwanie przewagi konkurencyjnej. Absolwent kierunku Logistyka przygotowany będzie m.in. do pracy w przedsiębiorstwach produkcyjnych, firmach spedycyjno-transportowych, jednostkach doradczych zajmujących się logistyką, pracy na stanowiskach operacyjnych, jak i strategicznych, pracy w biurach projektowych i pracowniach programistycznych, świadczących usługi na rzecz przedsiębiorstw dystrybucyjnych i transportowych czy podjęcia własnej działalności gospodarczej. Absolwent będzie również przygotowany do podjęcia dalszego kształcenia na studiach drugiego stopnia.
Specjalności:
Absolwent będzie przygotowany do pracy na stanowiskach kierowniczych i wykonawczych zajmujących się projektowaniem, planowaniem, realizacją, kontrolą oraz monitoringiem łańcucha dostaw polegającego na przepływie informacji, produktów i usług. Będzie gotów do zintegrowanego zarządzania sekwencjami przepływu logistycznego, przetwarzaniem i czynnościami związanymi z obsługą od dostawców do ostatecznych klientów, niezbędnymi do wytworzenia produktu/usługi w sposób sprawny i efektywny.
Logistyka transportu to złożony proces, na który składa się szereg kluczowych czynności takich jak obrót towarów, planowanie transportu i zarządzanie infrastrukturą. Absolwent pozna zasady zrównoważonego środków transportu, nauczy się zasad zarządzania informacją w transporcie, dowie się, jak organizować, planować i kontrolować procesy spedycji oraz transportu, nauczy się optymalizować koszty transportu, będzie umiał prowadzić dokumentację procesów spedycyjnych.
Obsługa logistyczna przedsiębiorstw to intensywnie rozwijający się element rynku pod względem dynamiki przyrostu liczby miejsc pracy i tempa wzrostu przychodu globalnego brutto. To globalny rynek pracy, tak jak globalny jest obszar działań w sferze logistyki, zapewniający ponadprzeciętne wynagrodzenia. Wszędzie potrzebne jest wsparcie logistyczne – począwszy od zapewnienia materiałów do produkcji i produktów na pólkach w sklepie, poprzez strzykawki w szpitalu, sprzęt do budowy dróg, a skończywszy na obsłudze imprez masowych czy też pomocy humanitarnej.
Transformacja cyfrowa i energetyczna wymusza zmiany w podejściu do funkcjonowania branży logistycznej. Dążenie do zero emisyjności branży jest wyzwaniem i jednocześnie wpływa na potrzebę nowego podejścia do zarządzania branżą.
Przygotujemy Cię praktycznie do pracy w branży logistycznej.
W takcie studiów:
Handel do branża w której aby odnieść sukces musisz posiadać umiejętności miękkie takie jak komunikacja, organizacja czasu pracy, samodyscyplina, język obcy. Jest to branża, w której ciągle występuje wysokie zapotrzebowanie na pracowników. Profesjonalni handlowcy uzyskują wysokie zarobki i atrakcyjne możliwości awansu. Podczas studiów zostaniesz praktycznie przygotowany do pełnienia roli handlowca w takcie warsztatów z praktykami, którzy wiele lat pracują na takich stanowiskach w firmach w regionie i korporacjach międzynarodowych. Poznasz zagadnienia i nauczysz się praktycznie:
Używamy plików cookies. w celu optymalizacji obsługi.