Trzysemestralny kwalifikacyjny kurs przygotowania pedagogicznego

Dla studentów i absolwentów kierunków:

• Rolnictwo,
  • Pielęgniarstwo,
  • Towaroznawstwo,
  • Informatyka,
  • Bezpieczeństwo wewnętrzne
  • Budownictwo

Wszystkich zainteresowanych uzyskaniem kwalifikacji pedagogicznych uprawniających do wykonywania zawodu nauczyciela przedmiotów zawodowych dotyczących wybranego kierunku studiów zapraszamy na trzysemestralny kurs przygotowania pedagogicznego.

TRZYSEMESTRALNY KWALIFIKACYJNY KURS PRZYGOTOWANIA PEDAGOGICZNEGO nadaje kwalifikacje do pracy w szkołach i instytucjach podległych Ministerstwu Edukacji Narodowej na stanowisku nauczyciela zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 17 stycznia 2012 r. w sprawie standardów kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu nauczyciela oraz Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 12 marca 2009 r. w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli oraz określenia szkół i wypadków, w których można zatrudnić nauczycieli nie mających wyższego wykształcenia lub ukończonego zakładu kształcenia nauczycieli.

W przypadku absolwentów studiów pierwszego stopnia absolwenci uzyskują przygotowanie do pracy jako nauczyciele przedmiotów (do prowadzenia zajęć) zgodnie ze swoim przygotowaniem merytorycznym w przedszkolach i szkołach podstawowych.

Natomiast osoby legitymujące się dyplomem ukończenia studiów magisterskich uzyskują kwalifikacje do wykonywania zawodu nauczyciela zgodnie ze swoim przygotowaniem merytorycznym w przedszkolach, szkołach podstawowych, gimnazjach, szkolnictwie ponadgimnazjalnym i w kształceniu zawodowym.

W jego efekcie, w ramach 350 godz. zajęć dydaktycznych i 150 godz. praktyk, uczestnicy kursu zdobędą m.in. podstawową wiedzę i niezbędne umiejętności z zakresu planowania i prowadzenia pracy pedagogicznej, psychologii wychowawczej i rozwojowej oraz interpretacji prawa oświatowego.

Wymagania stawiane kandydatom przy przyjmowaniu na kurs:

• Odpis dyplomu ukończenia studiów wyższych w/w kierunków
  • Ukończenie co najmniej trzech semestrów studiów licencjackich/ inżynierskich, w/w kierunków studiów, poświadczone stosownym dokumentem,
  • Złożenie podania o przyjęcie na kurs,
  • dowód osobisty (do wglądu i potwierdzenia danych przez pracownika Uczelni);
  • kserokopię dyplomu (potwierdzenie za zgodność z oryginałem)
  • opłata wpisowego

Informacje o opłatach znajdują się na stronie:
https://mans.edu.pl/jednostki-mens/dziekanat (Zarzadzenie o platnosciach dla studentow rozpoczynajacych studia)

Rekrutacja (wymagane dokumenty):

• podanie o przyjęcie na studia podyplomowe (do pobrania ze strony www.mans.edu.pl)
  • kwestionariusz osobowy (do pobrania)
  • dowód osobisty (do wglądu i potwierdzenia danych przez pracownika Uczelni)
  • kserokopię dyplomu (potwierdzenie za zgodność z oryginałem)
  • opłata wpisowego

Minimalna grupa 15 osób.