bip_logo_1.png

Nowoczesne technologie i innowacyjne rozwiązania w organizacji chowu zwierząt gospodarskich

 

Nowoczesne technologie i innowacyjne rozwiązania w organizacji chowu zwierząt gospodarskich

Celem kształcenia specjalistycznego na kierunku Nowoczesne technologie i innowacyjne rozwiązania w organizacji chowu zwierząt gospodarskich jest opanowanie elementów umiejętności zawodowych w zakresie wykorzystania nowoczesnych technologii i innowacyjnych rozwiązań w organizacji chowu zwierząt gospodarskich.

 

Program kształcenia specjalistycznego realizowany jest poprzez wykłady i ćwiczenia, samodzielną pracę studenta oraz zajęcia praktyczne i praktykę specjalistyczną.

Treści kształcenia specjalistycznego w ramach tego programu skierowane są na opanowanie następujących podstawowych kompetencji zawodowych:

  1. Stosować w działalności zawodowej wiedzę ogólnotechniczną, rolniczą, przyrodniczą i humanistyczną.
  2. Porozumiewać się w języku obcym ustnie i pisemnie w działalności zawodowej.
  3. Rozwiązywać typowe zadania techniczne związane z funkcjonowaniem maszyn i procesami technologicznymi wytwarzania, przetwarzania, magazynowania i transportu produktów rolniczych związanych z chowem zwierząt gospodarskich.
  4. Znać anatomię i fizjologię zwierząt gospodarskich, uwarunkowania produkcji zwierzęcej, zasady chowu zwierząt gospodarskich.
  5. Znać rasy, typy użytkowe i kierunki użytkowania bydła, owiec, trzody chlewnej oraz drobiu, rozród, płodność, plenność, cykle produkcyjne i reprodukcyjne wybranych gatunków zwierząt gospodarskich.
  6. Identyfikować i rozwiązywać problemy pojawiające się w działalności zawodowej podczas eksploatacji maszyn i urządzeń stosowanych w chowie i hodowli zwierząt gospodarskich.
  7. Dobierać maszyny i urządzenia oraz tryby ich pracy w zmechanizowanych procesach technologicznych, opracowywać karty operacyjne do realizacji procesów technologicznych w chowie i hodowli zwierząt gospodarskich.
  8. Znać systemy utrzymania zwierząt, technologię i specyfikę wychowy młodych zwierząt gospodarskich w aspekcie ich prawidłowego wzrostu i rozwoju.
  9. Określać wskaźniki jakości procesów technologicznych, wykorzystania nowoczesnych rozwiązań w chowie zwierząt gospodarskich
  10. Rozumieć budowę, zasadę działania maszyn, systemów i urządzeń stosowanych w chowie i hodowli zwierząt gospodarskich.
  11. Znać zasady normowania dawek, technologie przyrządzania i zadawania pasz wybranym gatunkom zwierząt gospodarskich.
  12. Wykorzystywać nowoczesne technologie, technologie cyfrowe, systemy automatyki i sterowania procesami technologicznymi w chowie i hodowli zwierząt.
  1. Stosować rozwiązania techniczne i technologiczne wpływające na poprawę na dobrostanu zwierząt
  1. Oceniać pracę maszyn i środków mechanizacji w hodowli zwierząt pod kątem kryteriów przyjazności dla środowiska i podejmować działania w celu zmniejszenia negatywnego wpływu technologii na ekosystem.
  2. Dokonać obliczeń ekonomicznych dla efektywnej realizacji działalności gospodarczej przedsiębiorstwa.
  3. Stosować innowacyjne rozwiązania w organizacji chowu zwierząt gospodarskich, opanować nowoczesne zasady i technologie wytwarzania podstawowych rodzajów produktów zwierzęcych.
  4. Stosować nowoczesne systemy wspomagające zarządzanie stadem zwierząt.

Kształcenie specjalistyczne na kierunku Nowoczesne technologie i innowacyjne rozwiązania w organizacji chowu zwierząt gospodarskich to 3000 godzin akademickich (120 punktów ECTS): 300 godzin – zajęcia teoretyczne (w formie stacjonarnej lub z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość w formie on-line), 450 godzin - praca samodzielna (w formie off-line, realizacja tematów do samodzielnego opracowania) (30 punktów ECTS), zajęcia praktyczne 1500 godzin (60 punktów ECTS) i 750 godzin praktyki specjalistycznej (30 punkty ECTS).

Program tematyczny ma charakter orientacyjny. W zależności od potrzeb słuchaczy i aktualności poruszanych zagadnień program może ulec zmianie.

Studiując rolnictwo, masz niepowtarzalną okazję odbyć praktykę zagraniczną oraz możliwość pracy po zakończeniu kształcenia specjalistycznego.

 

Więcej informacji proszę o kontakt telefoniczny: +48792316422
mail: ks@mans.edu.pl

 

Używamy plików cookies. w celu optymalizacji obsługi.