bip_logo_1.png

Budownictwo I stopnia

Czas trwania: 7 semestrów

Uzyskany tytuł: inżynier

Tryb: stacjonarny i niestacjonarny

Absolwent studiów pierwszego stopnia uzyskuje wiedzę oraz umiejętności praktyczne, które pozwalają mu na podjęcie pracy m.in. w: przedsiębiorstwach wykonawczych, pracowniach projektowych, nadzorze budowlanym, wytwórniach betonu i elementów budowlanych, przemyśle materiałów budowlanych, jednostkach administracji państwowej i samorządowej związanej z budownictwem i architekturą. Posiada on podstawy do twórczej pracy w zakresie: projektowania, wykonawstwa, remontów obiektów budowlanych i konstrukcji inżynierskich oraz nadzorowania i zarządzania procesami budowlanymi z wykorzystaniem nowoczesnych technik komputerowych. Absolwent nabywa również umiejętności zawodowe niezbędne na współczesnym rynku pracy. Zna przynajmniej jeden język obcy na poziomie biegłości B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy. Jest on przygotowany do pracy na budowie, w biurach konstrukcyjno-projektowych oraz instytucjach zajmujących się poradnictwem budowlanym. Posiada umiejętności niezbędne do kierowania wykonawstwem obiektów budowlanych, projektowania obiektów użyteczności publicznej, przemysłowych i komunikacyjnych, organizowania produkcji elementów budowlanych oraz do prowadzenia nadzoru wykonawstwa budowlanego. Absolwent jest również przygotowany do podjęcia studiów drugiego stopnia.

Specjalności:

  • Budownictwo ogólne

Absolwent posiada wiedzę z zakresu: wykonawstwa obiektów budownictwa mieszkaniowego, komunalnego, przemysłowego i komunikacyjnego; projektowania podstawowych obiektów i elementów budowlanych; technologii i organizacji budownictwa; kierowania zespołami i firmą budowlaną; wytwarzania, doboru i stosowania materiałów budowlanych oraz technik komputerowych i nowoczesnych technologii w praktyce inżynierskiej. Inżynier, absolwent studiów inżynierskich na kierunku budownictwo, jest przygotowany do samodzielnego wykonywania zadań w zakresie realizacji obiektów budowlanych, tj. budynków wraz z instalacjami i urządzeniami technicznymi, budowli inżynierskich i obiektów małej architektury oraz projektowania prostych konstrukcji budowlanych ze wspomaganiem technik komputerowych; nadzoru wykonawstwa budowlanego oraz ustawicznego samokształcenia i doskonalenia zawodowego.  Absolwent po kilku latach praktyki zawodowej ma możliwość uzyskania UPRAWNIEŃ BUDOWLANYCH do projektowania i kierowania robotami budowlanymi, następnie może ubiegać się o tytuł RZECZOZNAWCY BUDOWLANEGO. Absolwent jest przygotowany do pracy w: przedsiębiorstwach wykonawczych; nadzorze budowlanym; wytwórniach betonu i elementów budowlanych; przemyśle materiałów budowlanych oraz jednostkach administracji państwowej i samorządowej związanych z budownictwem i architekturą. Absolwent powinien znać język obcy na poziomie biegłości B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy oraz posiadać umiejętności posługiwania się językiem specjalistycznym z zakresu kierunku studiów. Absolwent jest przygotowany do podjęcia studiów drugiego stopnia.

  • Budownictwo przyszłości

Transformacja Energetyczna i cyfrowa silnie wpływa na zmiany trendów w budownictwie. Studiując specjalność Budownictwo przyszłości poznasz zasady będą stanowić bazę nowych projektów budowlanych:

  • komfort życia,
  • zrównoważony rozwój,
  • wytrzymałość,
  • opłacalność.

Uzyskasz wiedze i umiejętności z zakresu współczesnych trendów w budownictwie tj.:

  • Smart dom,
  • Autonomiczne i samoregulujące się obiekty architektoniczne,
  • Zrównoważone inteligentne miasta,
  • Budynki neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla, o niskim zużyciu energii,
  • Modułowy design,
  • Zielona infrastruktura,
  • Zastosowanie druku w 3D w branży budowlanej.

Budownictwo przyszłości to Twoja przyszłość!

folder_hq_page-0006_budownictwo_przyszlosci_.jpg

Używamy plików cookies. w celu optymalizacji obsługi.