bip_logo_1.png

Bezpieczeństwo Wewnętrzne II stopnia

Czas trwania: 4 semestry

Uzyskany tytuł: magister

Tryb: stacjonarny i niestacjonarny

Absolwent kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne II stopnia jest przygotowany do pracy administracji publicznej z ukierunkowaniem na jednostki organizacyjne służb państwowych i samorządowych odpowiedzialnych za bezpieczeństwo wewnętrzne (Policja, Wojsko, Straż Graniczna, Służba Więzienna, Biuro Ochrony Rządu, Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Straże Miejskie itd.). Może również podjąć zatrudnienie w organizacjach zajmujących się bezpieczeństwem obywateli (np. agencje ochrony, detektywistyczne) i podmiotach gospodarczych oraz zespołach reagowania kryzysowego (np. samorządowe wydziały zarządzania kryzysowego czy obrony cywilnej). W odniesieniu do pracodawców z regionu, przewidywanymi miejscami zatrudnienia absolwentów Powiatowe Policji , Jednostki Wojskowe czy samorządy terytorialne (gminy i miasta). Z uwagi na położenie w regionie północno-wschodnim, istnieje duże zapotrzebowanie ze strony różnych służb mundurowych na absolwentów ww. kierunku. Ponadto, pracujący w nich funkcjonariusze podnoszą swoje kwalifikacje i dlatego chętnie korzystają z oferty kształcenia na studiach II stopnia.

 

Specjalności:

  • Służby Publiczne

Specjalność ta została opracowana z myślą o przygotowaniu kandydatów wyrażających zainteresowanie służbą w formacjach Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Straży Granicznej, Służby Celnej, Służby Więziennej, Straży Miejskich i Gminnych, czy też pracy w lokalnych instytucjach i organach zarządzania kryzysowego, a także podmiotów gospodarczych świadczących usługi ochrony osób i mienia, detektywistycznych, czy obrotu specjalnego w tym w strukturach wojskowych. W sektorze usług miękkich warto wyróżnić zarządzanie ryzykiem oraz wielokierunkową obsługę obrotu towarowego w obszarze przygranicznym.
Absolwenci będą dysponować szeroką wiedzą z zakresu przepisów prawnych regulujących funkcjonowania poszczególnych służb. W ramach specjalizacji przyszli kandydaci do pracy w służbach państwowych zostaną również przygotowani z zakresu technik samoobrony i technik interwencyjnych, jak również obsługi broni oraz kursy zawodowe.

 

  • Kryminologia i kryminalistyka

Studia na specjalności Kryminologia i kryminalistyka przeznaczone są dla osób, które swoją przyszłość chciałyby związać z bezpieczeństwem i porządkiem publicznym oraz przeciwdziałaniem przestępczości. Specjalność ta zapewnia wielopoziomową naukę
z wszystkich dziedzin, które są istotne w przeciwdziałaniu przestępczości oraz pracy nad rozwiązywaniem problemów kryminalnych. Student zdobędzie wiedzę z zakresu technik śledczych, sposobu oględzin miejsca zbrodni, ale również  elementów psychologii, logiki i wiele więcej. Pozna również  sposoby zwalczania i zapobiegania zbrodni oraz metody resocjalizacji w społeczeństwie. Specjalność została stworzona z myślą o osobach zainteresowanych kwestiami bezpieczeństwa oraz znalezieniem zatrudnienia w stabilnych warunkach administracji publicznej. Absolwenci specjalności zdobędą nie tylko umiejętności i wiedzę, ale też realną perspektywę pozwalającą im na wykazywanie się praktycznym podejściem do wykonywanych zadań. Dzięki zajęciom z wybitnymi praktykami z ogromnym doświadczeniem będą w stanie dostrzegać praktyczne możliwości zastosowania zdobytej przez siebie wiedzy.

  • Profilowanie kryminalne

folder_hq_page-0007_profilowanie_kryminalne.jpg

Używamy plików cookies. w celu optymalizacji obsługi.